Snapchat a nebezpečný trend úpravy zevnějšku

Snapchat je známou aplikací určenou pro posílání fotek. Do jisté míry se podobá slavnějšímu Instagramu. Ještě, než se zaměříme na bezpečnost této sociální sítě, hodí se zmínit několik důležitých informací o ní samotné.

  • První vydání v roce 2011.
  • Populární je především v USA.
  • Má více jak 50 milionů uživatelů.
  • Vše je založeno na mazacích fotkách.

Snapchat a upravené fotografie

Snapchat si svou popularitu získal originálním nápadem posílaných fotek, které se zobrazí a během několik vteřin zmizí. Málokdo si však uvědomuje, jaký trend v poslední době doprovází tuto aplikaci. Mladí lidé často využívají dostupných nástrojů Snapchatu k výrazným úpravám zevnějšku. Stylizují se do rolí jiných lidí. Někteří se pak mohou snažit takových ideálních proporcí docílit v reálném světě, což může vést k mnoha problémům.

Šikana a ztráta soukromí

Zprávy posílané prostřednictvím aplikace Snapchat ovšem mohou způsobovat i jiné potíže. Díky jejich zmizení se stávají často prostředkem pro vyhrožování. Ukradené fotografie pak slouží k vydírání uživatelů. O dalším nebezpečí souvisejícím s touto aplikací se zmíníme v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Lze nějak dokázat kyberšikanu přes tuto aplikaci?

Vzhledem k tomu, že jde o mizející zprávy a obrázky, jen stěží. Jedině, když si rychle uděláte screenshot obrazovky. Zprávy údajně mizí v nenávratnu.

Jak si pohlídat soukromí v rámci této sociální sítě?

V první řadě si projděte nastavení aplikace a definujte si odpovídající soukromí. Například to, kdo může sledovat Vaše snapy.

Čím dalším podpořím své soukromí?

Například tím, když si vypnete sledování polohy, kterou byste neměli předávat ostatním uživatelům. Praktické je také vypnutí sběru dat kvůli předkládaným reklamám.

Hrozí Snapchat i nějakým jiným nebezpečím?

Samotný proces zobrazování fotografií a jejich vystavování v omezené době nutí uživatele být stále aktivní. Díky tomu může u některých jedinců vzniknout závislosti na aplikaci.

Má aplikace spíše vzestupný nebo sestupný charakter?

S přihlídnutím k rozšíření ostatních sociálních sítí jako je Facebook spíše upadá.