Loading…
  • 0
  • 1

Kam jdou peníze: americký Facebook nebo čínský Tencent?

Čínský technologický gigant Tencent Holdings je společnost, která vlastní oblíbenou komunikační platformu WeChat. Zaznamenala meziroční nárůst zisku o 61% na 23,29 miliard yuanů (3,7 miliardy dolarů, což je 80,7 miliardy korun). WeChat, což je něco jako WhatsApp, je nyní největší čínskou sociální sítí, která má miliardu uživatelů. Pro srovnání: WhatsApp, která patří Facebooku, má asi 1,5 miliardy uživatelů.

Podle analytiků tvoří ale většinu růstu příjmů společnosti Tencent výnosy z herních aplikací, které vlastní, a nákupů, které uživatelé v těchto hrách dělají. Online hry zvýšily výnosy společnosti Tencent o 26 %. Platforma WeChat napomáhá těmto příjmům, protože Tencent ji využívá jako způsob, jak tyto hry dostat k uživatelům.

WeChat je místo, kde hráči her, jako je například populární Honor of Kings, porovnávají herní skóre se svými přáteli – vytvářejí další vrstvu sociálních sítí v rámci platformy. Tencent uvedl, že její nově zavedená mini herní platforma ve WeChat dosáhla "významného úspěchu". "Otevřeli jsme platformu vývojářům her pro třetí strany na konci března a nyní máme k dispozici více než 500 Mini Games," uvedla společnost ve svém prohlášení.

Kromě služby zasílání zpráv a okna pro online hry nabízí WeChat uživatelům také možnost rezervovat taxi, objednávat jídlo nebo platit za zboží online. Obchodníci pak platí Tencent za zprostředkování služby. Tech gigant také oznámil, že pro svůj nový platební systém rychle nabírá supermarkety. "Pro obchodníky jsme představili řešení scan-to-buy jako jednu z našich inteligentních maloobchodních iniciativ, které umožňují zákazníkům přeskočit frontu, čímž se zvýší efektivita transakcí ve špičkách." Výnosy z ostatních podniků v rámci společnosti Tencent včetně cloudových služeb vzrostly meziročně o 111 %.

Tencent byl založen v roce 1998 v Shenzhenu v Číně. Jeho akcie jsou kótovány v Hongkongu.

Zdroj: http://www.bbc.com/news/business-44149371

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

DMC Firewall is a Joomla Security extension!