Loading…
 • 0
 • 1
 • 2

Soutěž o cenu #SaferInternet4EU

*** Probíhá od 1. března do 15. května 2018. ***

Kampaň #SaferInternet4EU chce propagovat online bezpečnost, mediální gramotnost a kybernetickou hygienu. Cílí na děti, rodiče a učitele.

A jak lépe podpořit online bezpečnost, mediální gramotnost a kybernetickou hygienu, než uznat a odměnit některé úspěchy v této oblasti? Hodně práce se vynakládá na vytvoření bezpečnějšího a lepšího digitálního světa pro nejmladší uživatele, jejich rodiče, učitele a pečovatele prostřednictvím celé řady on-line nástrojů, služeb, zdrojů a iniciativ od mnoha zapojených subjektů.

Evropská komisařka Mariya Gabriel odstartovala během letošního Dne pro bezpečnější internet (#SID2018) soutěž o cenu #SaferInternet4EU. Dostalo se tak uznání 20 letému programu finanční podpory bezpečnějšího internetu ze strany Evropské unie. Soutěžní příspěvky budou hodnoceny porotou složenou z odborníků iniciativy Betterinternetforkids.eu (Lepší internet pro děti /BIK), vítězové budou pozváni v listopadu do Bruselu na slavnostní předávání cen na letošním Fóru pro bezpečnější internet.

Soutěž je otevřena pro podávání soutěžních příspěvků do půlnoci 15. května 2018. Před odesláním vašeho příspěvku si můžete stáhnout přihlašovací dotazník v PDF.

Soutěžní kategorie #SaferInternet4EU 

Do soutěže #SaferInternet4EU se mohou přihlásit následující kategorie účastníků:

 • Organizace

Soutěž osvědčených postupů, ve které mohou získat odměnu kvalitní a inovativní online vzdělávací programy, zdroje nebo osvětové kampaně na téma online bezpečnosti, které cílí na mládež, učitele nebo rodiče. Tato kategorie je otevřena veřejným i soukromým organizacím (včetně organizací zapojených do sítě Insafe), odborníkům nebo akademickým pracovištím, které pocházejí ze země příjemců programu  Better Internet v rámci Connecting Europe Facility (CEF), tj. státy EU28, Island a Norsko.

 • Učitelé

Ocenění získají pozoruhodné a inspirující iniciativy/zdroje/nástroje/řešení jednotlivců nebo skupin učitelů.

 • Mládež

Ocenění získají pozoruhodné a inspirující iniciativy/zdroje/nástroje/řešení jednotlivců nebo skupin mládeže.

 

Všechny příspěvky se mají týkat kyber-hygieny, které se věnuje projekt Better Internet for Kids (BIK/Lepší internet pro děti), tj. například falešné zprávy, kyberšikana, internet věcí (připojené hračky) a ochrana soukromí, sexting, lákání na schůzku (grooming), škodlivý/nevhodný obsah:

Soutěž #SaferInternet4EU probíhá od 1. března do 31. října 2018 ve dvou etapách.

Časový plán soutěže

Etapa 1: Zahájení soutěže a výběr finalistů (Březen – Červen 2018)

 1. Zahájení soutěže (1. března 2018).
 2. Příjem soutěžních příspěvků (1. března – 15. května 2018).
 3. Hodnocení příspěvků a výběr finalistů (15. května – 30. června 2018).

Etapa 2: Příprava audio-vizuálních materiálů (pouze finalisté) a veřejné hlasování (Červenec – Říjen 2018)

 1. Vybraní finalisté budou požádáni připravit a poslat audio-visuální materiály s příklady jejich osvědčené praxe (1. července – 31. srpna 2018).
 2. Zveřejnění audio-vizuálních materiálů na portálu BIK a zahájení veřejného hlasování (28. září 2018).
 3. Ukončení veřejného hlasování (31. října 2018).

Vítězové soutěže budou slavnostně vyhlášeni 20.listopadu 2018 na Safer Internet Foru (SIF) v Bruselu.

 

Pravidla a podmínky soutěže

Všechny příspěvky s osvědčenými postupy* by se měly týkat záležitostí, kterým se věnuje program Better Internet for Kids (BIK), jako jsou falešné zprávy, kyberšikana, internet věcí (připojené hračky) a ochrana soukromí, sexting, lákání na schůzku (grooming), škodlivý/nevhodný obsah nebo, obecněji, kyber-hygiena ( bezpečná hesla, kybernetická bezpečnost, atd.).

* Pro potřeby této soutěže pod osvědčenými postupy rozumíme iniciativy, zdroje, nástroje, řešení, apod.

Kritéria hodnocení

Všechny příspěvky by měly jasně prokazovat dosah, měřitelnost a originalitu osvědčených postupů, srozumitelnost prezentace má být srozumitelná, protože na tyto požadavky bude brán zřetel při hodnocení.   

 • Dosah a škálovatelnost 

Osvědčený postup získal dobrý vliv na určené cílové skupiny a má potenciál k oslovení širší veřejnosti.    

 • Originalita

Osvědčený postup obsahuje unikátní komponenty, které se liší od všeho, co již existuje.  

 • Srozumitelnost prezentace

Popis osvědčeného postupu je srozumitelný a lehce pochopitelný.  

Způsobilost

 • Soutěžící musí být registrováni (v případě organizací), být občany nebo s trvalým pobytem (v případě osob) v některém ze států příjemců programu Better Internet v rámci Connecting Europe Facility (CEF), tj. EU28, Island a Norsko.
 • Způsobilé jsou soutěžní příspěvky v jakémkoliv oficiálním jazyku EU, ale formulář žádosti musí být vyplněn jen v angličtině.
 • Nejsou žádné specifické požadavky na formát nebo délku zdrojů, programů nebo kampaní, s výjimkou toho, že musí být vytvořeny/zahájeny v posledních dvou letech     (po 1. březnu 2016).
 • Soutěžní příspěvek může obsahovat jen jeden osvědčený postup, ale soutěžící mohou poslat několik soutěžních příspěvků, a to individuálně nebo ve skupině. V případě skupiny a přeshraničních projektů může být soutěžní příspěvek poslán jen za jednu zemi, která je nejvíce spojena s projektem. Další nominace osvědčených postupů jsou vítány (měli byste k tomu mít souhlas všech nominovaných).
 • V případě, že soutěží skupina, bude udělena jen jedna cena.
 • Přijímány budou jen příspěvky podané přes online formulář.
 • Příspěvky budou diskvalifikovány, pokud osvědčený postup nebyl ještě realizován, nebo v případě, že žádost není kompletní nebo je zaslaná po částech.

 

Specificky pro kategorii mládež:

 • Soutěžící musí být ve věku 13 - 19 let a být občany nebo mít trvalý pobyt v některém ze států příjemců programu Better Internet v rámci Connecting Europe Facility (CEF), tj. EU28, Island a Norsko
 • Soutěžící ve věku nižším než 18 let musí mít souhlas rodičů nebo osob vykonávajících rodičovský dozor k účasti v soutěži. V případě, že budou vybráni k účasti ve druhé etapě soutěže, budou vyzváni k vyplnění dodatečných  formulářů souhlasu s účastí.

První etapa soutěže skončí v úterý 15. května o půlnoci středoevropského času. 

Osobní údaje (jméno, e-mailová adresa, aj.) budou v rámci soutěže chráněny v souladu s legislativou EU, budou uloženy nejdéle dva roky a poté budou zlikvidovány. Přístup k nim je striktně omezen na organizátory soutěže a budou využity jen pro potřeby soutěže.

Veškeré vstupy musí být v souladu s evropskými normami na ochranu autorských práv.  Evropská komise a EUN Partnership AISBL si ponechává právo reprodukovat materiály pro prezentaci, média a propagaci. Informace týkající se osvědčené praxe mohou být pořadatelem soutěže zveřejněna v tištěných publikacích, na webových stránkách a/nebo sociálních sítích. Prosím vezměte na vědomí, že veškeré materiály budou představovat soutěž/osvědčenou praxi v kontextu projektu Better Internet for Kids a kampaně #SaferInternet4EU.

Své příspěvky podávejte prostřednictvím online aplikace ZDE. Své dotazy můžete posílat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

DMC Firewall is a Joomla Security extension!