Logo
Vytisknout tuto stránku

Blahopřejeme: Praha 6 získala ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Magistrát hlavního města Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality na komunitní úrovni a podpořit výměnu zkušeností a sdílení dobré praxe v rámci hlavního města Prahy.

Městská část Praha 6 přihlásila do soutěže projekt „PRAHA 6 BEZPEČNĚ ONLINE 2015“, jehož cílem bylo zaměření na prevenci elektronického násilí a kriminality na území Prahy 6.

Jednalo se o systematické snižování kybernetické kriminality a elektronického násilí páchaného dětmi a mládeží a zároveň na dětech a mládeži. Mez účastníky projektu byly žáci z 1. stupně základních škol, rodiče, pedagogičtí pracovníci nebo příslušníci Policie ČR s Městské policie Praha.

Z celkových 7 městských částí jsme skončili na krásném třetím místě, což je pro nás velký úspěch a já mám velkou radost, že se Praha 6 v oblasti prevence stává jednou z vlajkových lodí,“ uvedl starosta Ondřej Kolář (TOP 09). „Poděkování si bezesporu zaslouží i pracovníci úřadu z oblasti prevence kriminality, kteří odvádí kvalitní práci.

Zdroj: Praha 6

Zdroj: Blesk

Národní centrum bezpečnějšího internetu úspěšně spolupracuje s odborem prevence Prahy 6 od roku 2010, kdy byla zahájena série osvětově vzdělávacích projektů Praha 6 bezpečně online. Stejnojmenný projekt jsme společně realizovali s podporou Magistrátu hl. m. Prahy i v roce 2017 a těšíme se na příští ročník, který spolu připravujeme opět na základě požadavků odborníků a zkušeností z realizace kampaně. Projekt bude v roce 2018 zaměřen na nové hrozby a přístupy v oblasti prevence kriminality ve virtuálním prostředí, na osvětu v oblasti digitální gramotnosti, ochranu soukromí a osobních dat, zvyšování schopnosti rozlišovat falešné zprávy a vzdorovat podněcování nesnášenlivosti na internetu. Zvýšená pozornost bude věnována otázkám ochrany soukromí a osobních údajů v souvislosti s novou legislativou v této oblasti (GDPR). Další informace o projektech Praha bezpečně online najdete na https://praha.saferinternet.cz/

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!