Loading…
  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Senioři k bezpečnějšímu internetu

Pravidelná měsíční setkání se seniory se stala dobrou tradicí Národního centra bezpečnějšího internetu. Jedná se o neformální setkání, spíše ranní posezení se šálkem kávy a besedou na téma, jak být bezpečněji online. 

Převážná část dvouhodinových setkání je věnována úvodnímu školení na předem dohodnuté téma. V další části se věnujeme sdílení nových poznatků a případně dotazům ohledně vzdělávacích online kurzů, které jsou zdarma online přístupné v sekci vzdělávání na webu Seniorionline.cz.

V průběhu roku byla školení věnována tématům online nakupování, komunikaci na sociálních sítích, právním otázkám spojeným s řešením ochrany osobních údajů, jak své osobní údaje chránit, jak tvořit a používat hesla, jak nastavit webový prohlížeč, jaká jsou rizika při používání mobilů a jejich odpovídající nastavení. Mezi diskutovanými tématy byly i otázky mediální manipulace a falešných zpráv, ale také co na internetu zajímá mladé a jaké tam řeší problémy, jak oslovit jejich rodiče, atd.

Poslední setkání, které proběhne tento pátek, 15. 12. 2017, se bude věnovat novým jevům na internetu jako je internet věcí, chytré hračky, umělá inteligence, robotizace, průmysl 4.0 a očekávaný vliv na proměnu trhu práce.

Internet není jen o hrozbách, ale také o příležitostech. Dobrou zprávou je například možnost využití video her při prevenci Alzheimerovy nemoci, jak o tom svědčí poslední výzkumy.

Setkání proběhne opět v prostorech Národního informačního centra pro mládež. Tímto děkujeme NICM za vstřícnost a podporu, kterou tak poskytují nejen mládeži, ale také seniorům.

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

Powered by UPC

NCBI chrání produkty společnosti ESET

DMC Firewall is a Joomla Security extension!