Loading…
  • 0
  • 1
  • 2

Právě skončený Evropský týden programování oslavil letos své páté výročí.  Letošní kampaň překročila evropské hranice – akce proběhly v 56 zemích na pěti kontinentech. 

Na webové stránky CodeWeek.eu bylo zaregistrováno 70 akcí – mezi pořadateli byly nejaktivnější dívky z Czechitas, plzeňské Centrum robotiky, objevily se také nové iniciativy – jako Meet and Code, LogisCool, programování s eTwinningem, apod.

Díky patří Jednotě školských informatiků, která propagovala kampaň ve školách. Každý organizátor akcí v rámci Evropského měsíce programování získává od pořadatelů certifikát – poté, co je informuje o průběhu své akce.

Národní centrum bezpečnějšího internetu přispělo do kampaně zorganizováním kulatého stolu o vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti. Kulatý stůl se konal v Evropském domě v Praze u příležitosti zahájení Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti. 

Novinky a podněty pro kampaň CodeWeek se průběžně objevovaly a objevují na Facebookovém profilu CodeWeek Cz

Závěr

Letošní kampaň byla bezesporu úspěšnější než vloni, ale stále máme co dohánět. Celkem se do kampaně zapojili organizátoři z 56 zemí celého světa. Česká republika je se svými 70 akcemi na mírně nadprůměrném 25. místě – viz Scoreboard

Jsme přesvědčeni, že příští rok bude lepší.

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd