Loading…
  • 0
  • 1
  • 2

Evropská komise zveřejnila minulý týden nový dokument týkající se kybernetické bezpečnosti

Tento dokument má posílit snahy v oblasti boje proti nezákonnému obsahu na Internetu. Komise   od členských států a zainteresovaných subjektů očekává rychlou reakci a to především proto, že uplatňování práva, které je v členských státech platné, musí být i vymahatelné bez ohledu na to, zda se jedná o jednání páchané offline nebo online. 

V dokumentu se mimo jiné uvádí, že pokud nebudou technologické společnosti dané pokyny respektovat, může Komise přistoupit k dalším opatřením, která mají být podrobně teprve definována.

Oblast zájmu se týká především tří kategorií. První z nich je detekce a oznámení nezákonného obsahu, druhá se týká účinného odstranění obsahu a třetí se zabývá zamezením opětovného zobrazení obsahu, který již byl jednou odstraněn. 

Od technologických společností je očekávána úzká spolupráce s vnitrostátními orgány a příslušnými organizacemi a to v oblasti nejen patřičného definování toho, co skutečně představuje nezákonný obsah jak dosáhnout jeho účinného odstranění, ale především také vyzývá k blízké spolupráci všech zainteresovaných stran tak, aby nedošlo naopak k „nadměrnému“ odstraňování a blokování obsahu, který není nezákonný. 

Zdroj: zde

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

DMC Firewall is a Joomla Security extension!