Loading…
  • 0
  • 1

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti: jednotně proti kybernetickým hrozbám 

Říjen 2017 je Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti a v letošním roce si připomínáme 5. výročí této kampaně. V celé Evropě se během tohoto Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti uskuteční více než 300 akcí na podporu bezpečnosti na internetu.

Půjde o konference, semináře, vzdělávací akce, summity, obecné prezentace pro uživatele, internetové kampaně atd. 

Kampaň roku 2017 se zaměří na kybernetickou bezpečnost na pracovišti, správu, ochranu soukromí a údajů, kybernetickou bezpečnost v domácím prostředí a na dovednosti v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Na zahajovací akci, kterou zorganizovala Technická univerzita v Tallinu dne 29. září 2017, prezentovali poznatky o kybernetické bezpečnosti a poskytli doporučení a rady zástupci veřejného sektoru EU, průmyslu, vnitrostátní koordinační týmy i akademická obec. O tématech souvisejících s bezpečností diskutovali během všech týdnů měsíce kybernetické bezpečnosti nejlepší odborníci v této oblasti. Akce byla uspořádána ve spolupráci s estonským orgánem pro informační systémy, týmem CERT Estonsko, Technickou univerzitou v Tallinu a agenturou ENISA.

V České republice oficiálně otevře kampaň Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti  kulatý stůl, který proběhne v úterý 3.10.2017 v Evropském domě v Praze. Hlavním tématem bude vzdělávání v oblasti kybernetické  bezpečnosti a otázky výchovy odborníků.

Národní centrum bezpečnějšího internetu koordinuje kampaň v ČR v partnerství s Evropskou agenturou pro síťovou bezpečnost (Enisa).

Plný text tiskové zprávy si můžete stáhnout zde:

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd