Logo
Vytisknout tuto stránku

V Americe padly další vysoké tresty za zneužívání dětí online

V San Franciscu byli posláni do vězení členové organizované skupiny, kteří zneužívali děti a mladistvé prostřednictvím sociálních sítí. Pachatelé této kybernetické kriminality byli odsouzeni k souhrnnému trestu odnětí svobody v celkové výši 171 let. 

Členové skupiny s rozdělenými rolemi na lovce, mluvčího, výrobce a pozorovatele manipulovali dívky, aby se zapojily do online sexuálních aktivit a  svlékaly se před web kamerami.

Muži při výslechu uvedli, že nikdy nehráli výlučně jen jednu roli a že vždy byli zapojeni do celého procesu zneužívání, které prováděli tak, že nejprve prostřednictvím sociálních sítí vytipovali vhodnou dívku, se kterou si chvíli psali a poté ji pozvali do soukromé chatovací místnosti, kde se s ní snažili navázat bližší kontakt a přesvědčit ji, že jim může skutečně věřit.

Po nějaké době se muži odvážili dívku vyzvat ke hře, v rámci které jí muži promítali sympatického hocha, tak aby to vypadalo jako skutečný chat a dívka byla chlapcem vyzývána, aby se svlékala. Dívky v domnění, že se skutečně jedná o sympatického chlapce na videu, na tuto hru často přistoupily. Videa dívek byla poté dále distribuována a zneužívána.   

I přesto, že k zatčení došlo v Americe, týká se tato hrozba každého z nás a především potom našich dětí. Analytici linky nezákonného obsahu STOPonline.cz důrazně varují, že tyto případy nejsou ničím výjimečným a podobné organizované skupiny, či jednotlivci se stejným zájmem figurují i u nás.

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd