Loading…
  • 0
  • 1

Chraňte si svůj mobil, může se snadno stát cílem hackerských útoků

Společnost G-DATA provedla v prvním čtvrtletí letošního roku průzkum týkající se mobilního malware, což jsou nebezpečné kódy, které provádí nevyžádané reakce v našich zařízeních. Tímto průzkumem, který trval pouhé tři měsíce, bylo odhaleno 750 000 nakažených aplikací.

Průzkum se týkal pouze zařízení s operačním systémem Android, jež využívá většina uživatelů mobilních telefonů. Velmi důrazně doporučujeme, aby si uživatelé mobilních telefonů nainstalovali do svých mobilních zařízení antivirový program, který navíc obsahuje ochranu proti škodlivým stránkám. Redakce serveru SvětAndorida doporučuje například AVAST, nebo Lookout Security and Antivirus a některé další.

Potřeba chránit vlastní mobil roste na aktuálnosti spolu s posledními ransomwarovými útoky WannaCry. Uživatelé často zapomínají, že z hlediska potenciálního útoku je mobil často mnohem zajímavějším cílem z hlediska rozmanitosti dat, která v jeho prostředí mají uživatelé uložena. A nejde jen o data soukromého charakteru. Mnoho uživatelů používá mobil současně k pracovním i soukromým účelům čili prostřednictvím mobilu obsluhuje interní firemní aplikace, vstupuje do internetových bankovnictví případě ovládá např. různé databáze, obchodní data apod. Uživatelé svá data uložená na mobilech často nezálohují, o to větší riziko může znamenat napadení ransomwarem, které znemožní přístup k zařízení případně používání dat v jeho prostředí uložených.

Základními doporučeními pro uživatele mobilních telefonů jsou kromě instalace antivirových prostředků také pravidelné zálohy dat z interního prostředí mobilních zařízení, pravidelná deaktivace konektivit, které nejsou používány (např. WiFi, mobilní datové konektivity, bluetooth), obezřetnost při stahování dat z neznámých zdrojů, stahování příloh z e-mailů, reakce na vyskakovací reklamy, podezřele výhodné nabídky na internetových stránkách.

 

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

Our website is protected by DMC Firewall!