Logo
Vytisknout tuto stránku

Léto začíná. Dny s IZS a parádní zábava Na Petynce

Červen je první letní měsíc, děti dostávají vysvědčení a chystají se na léto. Mnoho škol chce posílit bezpečnost dětí, aby jejich prázdniny byly nejen zajímavé, ale také bezpečné. Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) vychází vstříc těmto přáním a pořádá pro děti cyklus seminářů o bezpečnějším užívání internetu a online technologií.

Velmi dobrou příležitostí k tomu jsou například dny Integrovaného záchranného systému na školách v Praze 6, které se staly dobrou tradicí vytvořenou na podnět odboru prevence městské části Prahy 6. V průběhu dne IZS jsou na jednotlivých školách prezentovány různé složky IZS – policisté, hasiči, záchranáři a hygienici upozorňují děti na možné hrozby reálného světa a předvádějí možnosti, jak se jim vyhnout, kde hledat pomoc a jak je případně řešit.

Národní centrum bezpečnějšího internetu se věnuje kybernetickým hrozbám, internetové hygieně a online komunikaci – jaké problémy s nimi spojené mohou vznikat v reálném světě, jak se jim vyhnout, kde nalézt pomoc a jak je řešit. Školení jsou zaměřená na děti, ale oslovují i přítomné učitele.

Významným doplňkem školních seminářů je tradiční "Cesta kolem světa s delfínem Péťou" na koupališti Petynka. Tam se prezentuje také armáda a velmi oblíbená jsou vystoupení jízdní policie. Letošnímu dni přálo počasí, proto s dětmi přišla spousta rodičů, kteří měli možnost seznámit se s prací různých složek IZS. NCBI využilo této příležitosti a prezentovalo své služby pro lepší internet pro děti celým rodinám. Potvrzuje se tak, že vzájemná komunikace dětí a rodičů a jejich spolupráce je nejefektivnější prevencí online hrozeb.

Naše poděkování patří organizátorům za skvěle připravenou akci.

NCBI

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.
Our website is protected by DMC Firewall!