Loading…
  • 0
  • 1

Nadace O2 spouští grantový program pro podporu digitální gramotnosti

O2 Chytrá škola je novým počinem CSR aktivit O2, které ve spolupráci se svými partnery spouští pod tímto názvem grantový program pro zlepšení digitální gramotnosti dětí a mládeže. Program je určen především pro základní školy a žadatelé mohou své projekty podávat do 13. května 2019. Součástí programu je také stejnojmenný vzdělávací portál, obsahující spoustu zajímavých materiálů.

Žadatel může v rámci programu žádat až o částku 100 000 Kč, a to na celý školní rok 2019/2020. Nadace O2 je připravena podpořit až 50 žadatelů.

Obsahem projektů, na které může být grantová částka čerpána, je především vzdělávání dětí a mládeže, pedagogických pracovníků, spolupracujících profesionálu ze školského prostředí (metodiků, členů managementu), ale i rodičů. Obsahem vzdělávání by mělo být především zlepšování digitální gramotnosti v oblastech bezpečnosti na internetu a mediální gramotnosti. V případě zájmu se jednotlivé školy mohou v rámci realizace grantových programů obrátit na některou z partnerských organizací, které pomohou s realizací konkrétních školení dle zájmu a potřeb školy.

Popis grantového mechanizmu je přehledně uveden na webových stránkách https://www.o2chytraskola.cz spolu s termíny a dalšími podstatnými informacemi, které jsou pro přípravu a podání projektů důležité.

Pokud zrovna řešíte ve svých školách nedostatek financí na zlepšení informovanosti žáků i dospělých v oblastech týkajících se např. kyberšikany, ochrany osobního prostoru, manipulací v prostředí internetu, rizik sociálních sítí nebo digitální stopy, je O2 Chytrá škola dobrou příležitostí.

Photo by Ben Mullins on Unsplash

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

Our website is protected by DMC Firewall!