Loading…
  • 0
  • 1

Kyberšikana a sexting ve školách

Žáci často nevědí, co dělat, když se rozšíří jejich intimní snímek po sociálních sítích. Neví, za kým jít a na koho se obrátit. Nechtějí se ještě více ztrapnit před kamarády, nechtějí, aby se rodiče zlobili. Bojí se řešit kyberšikanu, a tak ji raději neřeší vůbec. Anebo z druhé strany si málokdy uvědomují, že to oni se stali agresory už tím, že nevhodně zareagovali pod nějaký příspěvek.

V prezentaci "Kyberšikana a sexting", kterou nabízí v rámci Peer programu Dívčí spolek Smíchovské střední průmyslové školy je snahou dětem ukázat, jaké následky může nést jejich neuvážené jednání na internetu, a to hlavně pomocí skutečných příběhů. Ať už jde o zveřejňování osobních údajů, fotografií a videí nebo o vyjadřovaní se v komentářích pod libovolným příspěvkem na sociálních sítích.

Ze začátku se zdálo nevhodné přednášet prezentaci na prvním stupni. Působilo to jako poněkud zbytečné, protože takhle malé děti se přeci s problémy kyberšikany, sextingu, kybergroomingu a kyberstalkingu nepotkávají. Bylo ovšem naprosto šokující, když psycholožka na jedné ze základních škol sdělila, že problémy se „sextingem“ řešili se žáky už v páté třídě a s kyberšikanou ještě dříve. Program školení Dívčího spolku je proto nabízen pro věkovou skupinu od třetí třídy.

Šárka Pražáková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací najdete také na webové stránce http://www.divcispolek.cz/

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

DMC Firewall is a Joomla Security extension!