Centrum bezpečnějšího internetu (SIC CZ)

(www.saferinternet.cz)

O projektu

České centrum bezpečnějšího internetu je projekt zaměřený na poskytování specifických služeb, zejména dětem a mladým lidem, s cílem propagovat vhodný obsah přístupný online, odpovídající podporu a ochranu proti škodlivému obsahu, chování a kontaktům, a také digitální dovednosti k užívání internetu a dalších online technologií k jejich prospěchu, bezpečně a zodpovědně.
Zadáním projektu je provozovat národní platformu (www.saferinternet.cz) pro služby, které pomáhají vytvořit z internetu důvěryhodné prostředí pro děti, sdílet zdroje a osvědčené postupy ve spolupráci s ostatními evropskými národními centry bezpečnějšího internetu sdruženými v síti Insafe a INHOPE.
Národní platforma Saferinternet.cz poskytuje služby horké linky – ohlašovny ilegálního obsahu (www.stoponline.cz), linky pomoci (www.pomoconline.cz) a osvětového centra (www.bezpecneonline.cz).     

Horká linka

Horká linka – ohlašovna ilegálního obsahu – získává a vyhodnocuje zprávy a data o protizákonných materiálech se sexuálně zneužívanými dětmi na internetu. Na základě smluvně zakotvené spolupráce s Policií ČR brání jejich dalšímu šíření po internetu. Ve spolupráci s mezinárodní síti horkých linek INHOPE působí proti šíření ilegálního obsahu po internetu na mezinárodní úrovni
E-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Webhttp://www.stoponline.cz
Sociální médiahttps://www.facebook.com/STOPonlineCz

Linka pomoci  

Linka pomoci řeší širokou škálu nepříjemností spojených s užíváním online technologií.  Poskytuje zdarma online, telefonní a osobní poradenské služby, díky kterým mohou děti, mládež, jejich rodiče, pečovatelé a učitelé získat radu, jak řešit potíže s nežádoucími online kontakty, chováním a obsahem (lákání na schůzku, kyberšikana, sexting, aj.).
Webhttp://www.pomoconline.cz

Osvětové centrum

Osvětové centrum podporuje děti, jejich rodiče a učitele, aby co nejlépe využívali internet, poskytuje jim vhodné digitální zdroje (knihovny) a osvětové nástroje, které vytváří a rozšiřuje ve spolupráci s třetími stranami (školy, odborníci, průmysl).
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: http://www.saferinternet.cz

Sociální média: 

http://www.facebook.com/saferinternet.cz
https://twitter.com/ncbicz
http://www.youtube.com/user/Bezpecneonline

Mládežnický panel

Mládežnický panel slouží k získávání zpětné vazby a námětů pro činnost projektu. Jsou do něj zapojeni mladí lidé ve věku 12 – 18 let.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: http://www.bezpecne-online.cz
Sociální média: https://www.facebook.com/internetova.ambasada

Partneři projektu 

Projekt Safer Internet Centra v České republice realizuje nezisková organizace CZ.NIC s podporou Národního centra bezpečnějšího internetu (NCBI).

CZ.NIC

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC (www.nic.cz) bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již 114 členů. Hlavními činnostmi sdružení jsou provozování registru doménových jmen .CZ, zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně .CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. Sdružení provozuje interní bezpečnostní tým CZ.NIC-CSIRT a od roku 2011 Národní CSIRT tým České republiky – CSIRT.CZ. V roce 2013 stál CZ.NIC u vzniku bezpečnostního projektu FENIX. CZ.NIC je členem sdružení EURid spravujícího evropskou doménu EU a dalších obdobně zaměřených mezinárodních společností (CENTR, ccNSO a další).
Sdružení CZ.NIC provozuje v rámci projektu SIC CZ horkou linku Stoponline.cz – ohlašovnu ilegálního obsahu online. Horká linka spolupracuje na odstraňování ilegálního obsahu z internetu s Policií ČR a poskytovateli připojení k internetu.

NCBI

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je nezisková nevládní organizace, založená v roce 2007 s posláním přispívat ke zvýšení bezpečnosti užívání internetu, moderních informačních a komunikačních technologií, zvyšovat povědomí uživatelů o jejich kladech a možných nebezpečích, přispívat k osvojování etických norem v online prostředí, napomáhat předcházení a snižování možných sociálních rizik spojených s jejich užíváním.
NCBI podporuje projekt SIC CZ a provozuje v jeho rámci osvětové centrum Bezpecneonline.cz.

Mezinárodní spolupráce

Projekt SIC CZ je zapojený do evropské sítě center bezpečnějšího internetu Insafe a mezinárodní sítě horkých linek INHOPE.

 

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

Our website is protected by DMC Firewall!