Logo
Informační síť pro mládež v ČR Informační centrum pro mládež Saferinternet.cz

 

ICM Praha SI

Informační centrum pro mládež (ICM) je součástí Národního centra bezpečnějšího internetu, Saferinternet.cz.

V našem sídle poskytujeme všem zájemcům informace především v oblasti vzdělávání, pracovních příležitostí, způsobů trávení volného času, cestování.

Specializujeme se na oblast bezpečného užívání internetu, informování o potenciálních rizikách, které hrozí v případě neopatrného užívání sociálních sítí a obecné zvýšení povědomí o zodpovědném používání online technologií.

Pořádáme vzdělávací kurzy, besedy, konference, sdílíme informace s ostatními centry a snažíme se poskytovat příklady dobré praxe jak z oblasti požívání online technologií, tak i jiných činností mládeže.

O všech našich aktivitách informujeme především prostřednictvím internetových stránek www.saferinternet.cz a www.bezpecne-online.cz.

Naše ICM je součástí české informační sítě pro mládež, kterou tvoří 41 ICM – www.ismcr.cz, tuto síť zastřešuje Národní informační centrum pro mládežwww.nicm.cz. Na evropské úrovni jsme součástí organizace Eryica, která sdružuje národní informační sítě v Evropě – www.eryica.org.

Kontakt:

Prvního pluku 347/12a
186 00 Praha 8

Tel.: 252 548 438, 734 709 025
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.saferinternet.cz

 1. Služby
 2. Ceník služeb
 3. Dokumenty
 4. O zřizovateli
 5. Otevírací doba
 6. Kontakt
 7. O nás

Služby ICM Národní centrum bezpečnějšího internetu

INFORMAČNÍ ČINNOST ICM

 • vyhledávání a poskytování informací v oblastech vzdělávání, práce, cestování, využití volného času, sociálně-patologických jevů, životních situací občanů, mládeže a EU a regionálních informací
 • získávání informací o Evropské dobrovolné službě, mezinárodních výměnách mládeže a možností výjezdu do zahraničí
 • poskytování informací o možnostech získání grantů EU pro neformální vzdělávání a neformální skupiny mládeže
 • využívání sítě Eurodesk
 • získávání informací o akcích a dění v regionu
 • vyhledávání v databázi organizací v regionu
 • zajišťování poradenské služby v krizových situacích, poskytnutí kontaktů na poradenské organizace, pomoc v naléhavé situaci – domácí násilí, šikana, závislost, zdravotní postižení, atp.
 • vyhledávání a poskytování informací v oblasti online bezpečnosti
 • Informace poskytujeme prostřednictvím internetových stránek ICM, osobně v ICM, telefonicky a také prostřednictvím elektronické pošty.

DALŠÍ SLUŽBY

 • možnost využití PC
 • přístup na internet
 • tisk/kopírování/skenování za poplatek
Černobílé kopírování Jednostranně Oboustranně
Volné listy
A4 80 g/m2 (první­ kopie) 2,50 Kč 3,50 Kč
A4 80 g/m2 (další kopie) 2 Kč 3 Kč
Vázané předlohy
A4 80 g/m2 (první­ kopie) 3 Kč 4 Kč
A4 80 g/m2 (další kopie) 3 Kč 4 Kč
Černobílý laserový tisk Jednostranně Oboustranně
A4 80 g/m2 3 Kč 4 Kč
Barevný laserový tisk Jednostranně Oboustranně
A4 80 g/m2 6 Kč 12 Kč
Papír Příplatek k tisku Samostatný list
A4 80 g/m2 1 Kč
A4 120 g/m2 1 Kč 2 Kč
Vypálení dat z PC na disk
CD 50 Kč
DVD 100 Kč

Respektujeme dětská práva v naší praxi:

Provozní řád ICM

Provozní řád

Ceník služeb poskytovaných ICM

Ceník služeb ICM

O zřizovateli

Zřizovatelem ICM je Národní centrum bezpečnějšího internetu – Saferinternet.cz

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je nevládní nezisková organizace, jejíž hlavní náplní činnosti jsou osvětové, informační a vzdělávací aktivity v oblasti bezpečného obsahu na internetu a prevence škodlivých projevů chování online.

V rámci svých aktivit NCBI provozuje dva internetové projekty www.saferinternet.cz a www.bezpecne-online.cz, které slouží především pro informování široké veřejnosti o problematice bezpečného internetu a souvisejících otázek. NCBI pořádá konference, na kterých se snaží nad tématem internetové bezpečnosti propojit odborníky z oblastí vzdělávání, stání správy, komerční sféry a médií a stanovit platformu pro pravidelnou výměnu informací, vztahujících se k problematice bezpečného internetu.

Ve spolupráci s partnery z regionů NCBI realizuje projekty v rámci evropského Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost (OPVK), jejichž cílem je především zvýšit odbornost pracovníků s mládeží a vybavit je dostatečnými metodickými materiály, které jsou nezbytné pro jejich činnost.

NCBI také nabízí vzdělávání prostřednictvím otevřených kurzů, které postihují základní okruhy problematiky bezpečného internetu a prevence škodlivých projevů chování online.

Provozní doba

Pondělí 12:00 – 17:00
Úterý 12:00 – 17:00
Středa 12:00 – 17:00
Čtvrtek 12:00 – 17:00
Pátek 12:00 – 17:00

ICM Praha SI

ICM je součástí Národního centra bezpečnějšího internetu, Saferinternet.cz. V našem sídle v Karlíně poskytujeme všem zájemcům informace především v oblasti vzdělávání, pracovních příležitostí, způsobů trávení volného času, cestování.

Specializujeme se na oblast bezpečného užívání internetu, informování o potenciálních rizikách, které hrozí v případě neopatrného užívání sociálních sítí a obecné zvýšení povědomí o zodpovědném používání online technologií. Pořádáme vzdělávací kurzy, besedy, konference, sdílíme informace s ostatními centry a snažíme se poskytovat příklady dobré praxe jak z oblasti požívání online technologií, tak i jiných činností mládeže.

O všech našich aktivitách informujeme především prostřednictvím internetových stránek www.saferinternet.cz a www.bezpecne-online.cz.

next
prev

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd