Loading…
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3

Den bezpečnějšího internetu 2017

 1. O SID 2017
 2. Chci se zapojit
 3. Soutěž
 4. Kdo podporuje SID 2014
 5. Informace o TK
 6. Zapojené organizace v ČR
 7. Seznam cen

Ve středu 26. 4. jsme za účasti předsedy Ústavně-právního výboru Senátu PČR, senátora JUDr. Miroslava Antla, vylosovali výherce naší soutěže. Zde přinášíme výsledky:

Pořadí Cena Popis Výherce

1. cena

Mobilní telefon Microsoft Lumia 925 SŠ zemědělská a potravinářská, Klatovy

2. cena

Tablet Umax VisionBook 10Qi 3G od společnosti Alza.cz ZŠ a MŠ Bratčice

3. cena

SODATSW Správce učebny (jedna roční multilicence včetně auditních modulů) ZŠ a MŠ Jaroměřice

4.-8. cena

Dárkový balíček, obsahující knihu, Power banku 2000 mAh a reflexní náramek ZŠ a MŠ Ludgeřovice; Knihovna města Ostravy, pobočka Fifejdy; NZDM Modrý pomeranč, Hradec Králové; ZŠ a MŠ Jihlava, Nad Plovárnou; ČSVTS, Praha

9. cena

Předplatné časopisu Řízení školy vydavatelství Wolters Kluwer Tvořivá informatika s Baltíkem, TIB z.s.

10.-11. cena

Knihy z edice vydavatelství Wolters Kluwer Centrum celoživotního vzdělávání, Rožmitál pod Třemšínem; ZŠ Velké Opatovice

12. cena

Kolekce 5x DVD s filmy a zábavou od společnosti Disney Knihovna města Plzně, obvodní knihovna Doubravka

Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným v soutěži děkujeme za vstřícné přispění k aktivitám Dne bezpečnějšího internetu 2017. Těšíme se na další ročník úspěšné akce.

Safer Internet Day (SID) organizujeme ve spolupráci s mezinárodní sítí Insafe (http://www.saferinternetday.org/) v únoru každého roku na podporu bezpečnějšího a odpovědnějšího využívání on-line technologií, a to zejména u dětí a mladých lidí.

Letošní Den bezpečnějšího internetu 2017 se bude konat v úterý 7. 2. 2017 a jeho hlavní téma je:

Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké

připojte se k nám a uspořádejte jakoukoliv aktivitu, jejímž tématem bude právě ochrana osobních dat v prostředí internetu. Součástí oslav Dne bezpečnějšího internetu 2017 bude i soutěž, kterou pořádáme opět ve spolupráci s našimi partnery. Pokud se jí zúčastníte a aktivně se připojíte ke Dni bezpečnějšího internetu 2017, jedna z hodnotných cen může být vaše.

Pokud byste si nevěděli rady s tématem vaší aktivity, připravili jsme pro vás prezentace, které by mohly být dostatečnou inspirací. Poukazují na nejčastější zranitelnosti z hlediska ochrany osobních údajů, které dnes souvisejí především se sdílením obrazových materiálů.

Ke Dni bezpečnějšího internetu pořádáme dvě soutěže:

Připojte se a jedna z atraktivních cen může být vaše. Mnoho inspirace pro obě soutěže naleznete v následujících prezentacích. Bližší informace o obou soutěžích jsou zde.

Den bezpečnějšího internetu 2017 – prezentace

1.18 MB

Den bezpečnějšího internetu 2017 – metodika k prezentaci

1.15 MB

Bezpečnost internetového provozu – prezentace

950 KB

Tak jako základním pravidlem bezpečnosti silničního provozu je pravidlo pravé ruky, základním pravidlem bezpečnosti na internetu je pravidlo ochrany osobních dat. Především mládež si ale tuto skutečnost neuvědomuje a na internetu se často chová tak, jako by ji ochrana dat osobního charakteru byla naprosto lhostejná. A problém nastává až ve chvíli, kdy začnou taková data být aktivně zneužívána proti jejich majitelům.

Kliknutím na mapu získáte přehled organizací z celého světa, které se připojují ke Dni bezpečnějšího internetu 2017 a pořádají některou z aktivit.

Pokud se i vy, podobně jako my, chystáte zapojit do aktivit Dne bezpečnějšího internetu 2017, máme zde pro vás několik námětů, jak byste tak mohli učinit.

Tématem letošního Dne bezpečnějšího internetu 2017 je ochrana osobních dat a s ní související ochrana osobního prostoru na internetu. Důvody, proč jsme zvolili toto téma, jsou hned dva. Zaprvé se stále častěji setkáváme s případy, kdy především mladí uživatelé internetu berou šíření svých osobních údajů na lehkou váhu, vůbec se o ně nestarají a je jim naprosto lhostejné, kde se objevují jejich fotografie.

Uspořádejte jakoukoliv aktivitu osvětového charakteru, která se týká problematiky ochrany osobních data soukromí v prostředí internetu. Může jít o diskuzi s dětmi a mládeží (ale i seniory nebo rodiči), přednášku, zábavnou hru, tvůrčí soutěž apod. Jejím cílem je seznámit co nejširší cílovou skupinu s pravidly ochrany osobních dat:

 • jak pracovat s hesly a jak si je chránit
 • jaké informace je a není vhodné sdílet na sociálních sítích
 • komu a jaké informace mohu sdělovat
 • jak mohu pracovat s fotografiemi, jaké fotografie je a není vhodné v prostředí internetu sdílet
 • jak komunikovat se známými pouze z prostředí internetu
 • na co si mám dávat při internetové komunikaci největší pozor

A pokud nám o své aktivitě dáte vědět a splníte i další podmínky, můžete se zapojit do naší soutěže.

Jak se můžete zapojit do soutěže Dne bezpečnějšího internetu 2017?

Jednoduše. Podobně, jako už tomu bylo v minulých letech.

Neradi měníme, co dobře funguje, Proto jsme i letos pro vás připravili soutěž, vlastně dvě, ve kterých můžete vyhrát mnoho zajímavých a hodnotných cen.

NOVĚ: Soutěž iBEZIP

Součástí letošního Dne bezpečnějšího internetu je soutěž s názvem iBEZIP. Tak jako provoz na silnicích potřebuje svá pravidla pro zachování maximální bezpečnosti jeho účastníků, tak i provoz na internetové dálnici by potřeboval pro ochranu osobního prostoru, osobních dat a soukromí uživatelů jistá pravidla. Zkuste se nad nimi zamyslet, podělte se s námi a zapojte se do soutěže iBEZIP.

Soutěž aktivit Dne bezpečnějšího internetu 2017

A jsme u soutěže, kterou pokud sledujete naše stránky, už jistě znáte. Jde o soutěž aktivit, pořádaných v rámci Dne bezpečnějšího internetu 2017. Pro tuto soutěž je důležité vědět, že mottem letošního Dne bezpečnějšího internet je: "Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké."

Kdy se mohu do soutěže přihlásit? Už nyní.
Kdy bude uzávěrka soutěže? Soutěž běží do 31. března 2017.
Kdy bude losování výherců a dozvím ze, zda jsme vyhráli? Losování výherců a zveřejnění výsledků plánujeme v polovině dubna 2017.

1. krok

Uspořádejte jakoukoliv aktivitu osvětového charakteru, která se týká problematiky ochrany osobních data soukromí v prostředí internetu. Může jít o diskuzi s dětmi a mládeží (ale i seniory nebo rodiči), přednášku, zábavnou hru, tvůrčí soutěž apod. Jejím cílem je seznámit co nejširší cílovou skupinu s pravidly ochrany osobních dat:

 • jak pracovat s hesly a jak si je chránit
 • jaké informace je a není vhodné sdílet na sociálních sítích
 • komu a jaké informace mohu sdělovat
 • jak mohu pracovat s fotografiemi, jaké fotografie je a není vhodné v prostředí internetu sdílet
 • jak komunikovat se známými pouze z prostředí internetu
 • na co si mám dávat při internetové komunikaci největší pozor

Jistě vymyslíte i mnoho dalších témat, která se týkají právě ochrany osobních dat a soukromí na internetu (nápověda: např. téma selfie...).

2. krok

Informaci o akci nám zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vaši informaci umístíme do seznamu soutěžících organizací a do interaktivní mapy.

3. krok

Umístěte informaci o plánované (nebo už realizované) akci na webové stránky vaší organizace.

4. krok

Přidejte k informaci na vašich stránkách logo Dne bezpečnějšího internetu 2017.

Den bezpečnějšího internetu 2017

5. krok

Pokud nám informaci pošlete do 31. března 2017, bude vaše organizace zahrnuta do slosování o hodnotné ceny. Podobně jako v předchozích ročnících budeme informace o všech akcích umísťovat do interaktivní mapy.

Těšíme se na vaše příspěvky a pojďte se spolu s námi připojit ke Dni bezpečnějšího internetu 2017.

Děkujeme všem partnerům, kteří se spolu s námi připojili k aktivitám Dne bezpečnějšího internetu 2017 a nabídli svou podporu.

Partneři Dne bezpečnějšího internetu 2017
Organizace CZ.NIC bude k příležitosti Dne bezpečnějšího internetu křtít knihu autora Jana Koloucha s názvem "Cybercrime". Křest knihy se uskuteční v rámci tiskové konference ke Dni bezpečnějšího internetu, která se uskuteční v úterý 7. února 2017 od 10:00 hod. v prostorách Evropského domu, Jungmannova 24, Praha 1.
Společnost Alza.cz věnuje věcné ceny do soutěže, pořádané v rámci Dne bezpečnějšího internetu 2017.
Společnost SODAT SW bude informovat o Dni bezpečnějšího internetu ve své kampani a věnuje cenu do soutěže Dne bezpečnějšího internetu 2017.
Projekt KPBI bude v rámci Dne bezpečnějšího internetu 2017 pořádat tiskovou konferenci s vyhlášením výsledků soutěžního kvízu a předáváním cen a prezentovat svá nová osvětový videa, zaměřená na cílovou skupinu seniorů.
Národní centrum bezpečnějšího internetu pořádá dne 7. 2. 2017 tiskovou konferenci s tématem Dne bezpečnějšího internetu 2017, dále organizuje "Soutěž zapojených organizací", do které věnuje věcnou cenu, a soutěž "iBEZIP". Dále bude o všech souvisejících aktivitách informovat na svých webových stránkách a v partnerském newsletteru.
Vydavatelství Wolters Kluwer bude o aktivitách Dne bezp. internetu 2017 informovat ve svých médiích.
Sdružení CESNET pořádá seminář o bezpečnosti sítí a služeb. Akce je určena především správcům, administrátorům a členům bezpečnostních týmů typu CERT a CSIRT, ale obecně každému, koho oblast bezpečnosti internetu zajímá. Více informací včetně programu najdete zde.
Online magazín ICT Security informuje o Dni bezpečnějšího internetu na svých stránkách. Více informací zde.
ICT Network News informuje o Dni bezpečnějšího internetu na svých stránkách. Více informací zde.
Sdružení ČIMIB informuje o Dni bezpečnějšího internetu na svých stránkách. Více informací zde.
Platforma KYBEZ informuje o Dni bezpečnějšího internetu na svých stránkách. Více informací zde.

NCBI ve spolupráci se svými partnery CZ.NIC, MVČR pořádá pod záštitou předsedy Ústavně-právního výboru Senátu PČR, senátora JUDr. Miroslava Antla, tiskovou konferenci. Konference bude věnována především aktivitám Dne bezpečnějšího internetu 2017, jeho tématu ochrany osobních údajů v internetovém prostoru, a v rámci programu konference bude představena i nová kniha s názvem "Cybercrime" autora Jana Koloucha.

Název akce: Tisková konference Den bezpečnějšího internetu 2017: "Chraňte si svá data"
Termín konání: Úterý, 7. února 2017, 10:00 až 12:00 hod.
Místo konání: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1

Na konferenci k tématu vystoupí:

JUDr. Miroslav Antl, senátor, předseda Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR

Mgr. David Chovanec, ředitel Odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality MVČR

Mgr. Josef Prokeš, ředitel Sekce správní, Úřad pro ochranu osobních údajů

Host:

Gabriella Cseh, ředitelka veřejné politiky pro Střední a Východní Evropu, Facebook

Připraveni k dotazům budou také:

Lucie Časarová, koordinátorka projektu Kraje pro bezpečný internet AK ČR

Jiří Průša, vedoucí horké linky projektu Safer Internet Cz, CZ.NIC

Zdeněk Záliš, koordinátor projektu SIC CZ, NCBI

Materiály k tiskové konferenci si můžete po jejím ukončení stáhnout zde:

Dostupné soubory:
Datum 2017-08-09
Velikost 128.85 KB
Stáhnout 83

V případě vašeho zájmu je k dispozici Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) zde:

V naší interaktivní mapě se můžete podívat, jaké organizace se zapojily do soutěže ke Dni bezpečnějšího internetu 2017. Případně se také inspirovat jejich aktivitami při přípravě vlastních.

Pokud se zapojíte do naší Soutěže organizací, můžete vyhrát jednu z hodnotných cen.

PořadíCenaPopis

Věnoval

1. cena

Mobilní telefon Microsoft Lumia 925

2. cena

Tablet Umax VisionBook 10Qi 3G od společnosti Alza.cz

3. cena

SODATSW Správce učebny (jedna roční multilicence včetně auditních modulů)

4.-8. cena

Dárkový balíček, obsahující knihu, Power banku 2000 mAh a reflexní náramek

9. cena

Předplatné časopisu Řízení školy vydavatelství Wolters Kluwer

10.-11. cena

Knihy z edice vydavatelství Wolters Kluwer

12. cena

Kolekce 5x DVD s filmy a zábavou od společnosti Disney
next
prev

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

Powered by UPC

NCBI chrání produkty společnosti ESET

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd