Den bezpečnějšího internetu 2017

 

O SID 2017 Chci se zapojit Soutěž Kdo podporuje SID 2017 Informace o TK
Zapojené organizace v ČR Seznam cen

 

Safer Internet Day (SID) organizujeme ve spolupráci s mezinárodní sítí Insafe (http://www.saferinternetday.org/) v únoru každého roku na podporu bezpečnějšího a odpovědnějšího využívání on-line technologií, a to zejména u dětí a mladých lidí.

Letošní Den bezpečnějšího internetu 2017 se bude konat v úterý 7. 2. 2017 a jeho hlavní téma je:

 

"Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké"

 

připojte se k nám a uspořádejte jakoukoliv aktivitu, jejímž tématem bude právě ochrana osobních dat v prostředí internetu. Součástí oslav Dne bezpečnějšího internetu 2017 bude i soutěž, kterou pořádáme opět ve spolupráci s našimi partnery. Pokud se jí zúčastníte a aktivně se připojíte ke Dni bezpečnějšího internetu 2017, jedna z hodnotných cen může být vaše.

Pokud byste si nevěděli rady s tématem vaší aktivity, připravili jsme pro vás prezentace, které by mohly být dostatečnou inspirací. Poukazují na nejčastější zranitelnosti z hlediska ochrany osobních údajů, které dnes souvisejí především se sdílením obrazových materiálů.

Ke Dni bezpečnějšího internetu pořádáme dvě soutěže:

– soutěž organizací

– soutěž iBEZIP

Připojte se a jedna z atraktivních cen může být vaše. Mnoho inspirace pro obě soutěže naleznete v následujících prezentacích. Bližší informace o obou soutěžích jsou zde.

 

Den bezpečnějšího internetu 2017 – prezentace

1.18 MB

Den bezpečnějšího internetu 2017 – metodika k prezentaci

1.15 MB

Bezpečnost internetového provozu – prezentace

950 KB

 

Tak jako základním pravidlem bezpečnosti silničního provozu je pravidlo pravé ruky, základním pravidlem bezpečnosti na internetu je pravidlo ochrany osobních dat. Především mládež si ale tuto skutečnost neuvědomuje a na internetu se často chová tak, jako by ji ochrana dat osobního charakteru byla naprosto lhostejná. A problém nastává až ve chvíli, kdy začnou taková data být aktivně zneužívána proti jejich majitelům.

 

 

 

Kliknutím na mapu získáte přehled organizací z celého světa, které se připojují ke Dni bezpečnějšího internetu 2017 a pořádají některou z aktivit. 

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!