Den bezpečnějšího internetu 2014

Soutěž a seznam zapojených organizací | Ceny pro výherce | Podporující organizace

 

Informace o průběhu Dne bezpečnějšího internetu 2013 najdete zde.

 

Den bezpečnějšího internetu 2014 – poznamenejte si datum!

Den bezpečnějšího internetu 2014 (Safer Internet Day), organizovaný mezinárodní sítí INSAFE, se bude konat 11. února 2014. Jeho cílem je podnítit bezpečnější a zodpovědnější užívání online i mobilních technologií především začínajícími a mladými uživateli.

V letošním roce ho provází heslo "Vytvořme společně lepší internet..." a v rámci propagační kampaně proběhne celosvětově mnoho akcí, které poukáží na škodlivý obsah a projevy chování ve světě online a potřebu tvorby a rozšiřování nabídky webového obsahu pro nejmladší uživatele internetu a mobilních technologií.

Podobně jako v předchozích ročnících Národní centrum bezpečnějšího internetu připravuje v souvislosti se Dnem bezpečnějšího internetu 2014 mnoho aktivit, o kterých vás budeme na našich stránkách průběžně informovat.

 

Jakým způsobem se může ke Dni bezpečnějšího internetu připojit i Vaše organizace?

Pokud učíte na základní nebo střední škole, pracujete v knihovně, neziskové organizaci, anebo se jiným způsobem zajímáte o problematiku bezpečnosti online, můžete se zapojit do naší soutěže, nebo pomoci při propagaci kampaně ke Dni bezpečnějšího internetu.

Soutěž ke Dni bezpečnějšího internetu 2014

Národní centrum bezpečnějšího internetu bude organizovat v souvislosti se Dnem bezpečnějšího internetu 2014 soutěž. Do soutěže se mohou zapojit všichni, pokud uspořádají jakoukoliv osvětovou aktivitu dle podmínek. Může jít o besedu s žáky, výtvarnou nebo vědomostní soutěž, přednášku na téma bezpečného internetu anebo neformální diskuzi o všech aspektech bezpečnosti online a potenciálních hrozbách, které dnešní svět internetu obsahuje. Stačí nás informovat o všech Vašich aktivitách, které budete v rámci SID 2014 organizovat, prolinkovat obsah Vašich webových stránek s informacemi o kampani Dne bezpečnějšího internetu, případně umístit na své stránky logo kampaně.

 

Aktivity v rámci Dne bezpečnějšího internetu mohou probíhat do konce března 2014.

Všichni zúčastnění, kteří splní podmínky soutěže, budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Losování výherců proběhne v první polovině dubna a hlavní cena bude výherci předána v rámci tradiční konference NCBI v Senátu Parlamentu ČR, kterou naše organizace připravuje na jarní období 2014.

Více informací o kampani Dne bezpečnějšího internetu 2014 se také dozvíte na webových stránkách www.saferinternetday.org.

Chcete-li podpořit Den bezpečnějšího internetu 2014, nebo se zúčastnit soutěže, vystavte na své webové stránky banner SID 2014. Banner a logo Dne bezpečnějšího internetu 2014 (SID 2014) si můžete stáhnout zde:


Kam dále? Den bezpečnějšího internetu 2013

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd