Get Online Week 2016

Další ročník kampaně Get Online Week proběhne v týdnu 14. až 20. března 2016. Kampaň je organizována sdružením Telecentre Europe a bude zaměřena především na zlepšení online dovedností především u cílové skupiny, do které patří sociálně slabší, nezaměstnaní, senioři, migranti, ženy atd.

Představení a podpora ICT pozic pro tuto cílovou skupinu je i snahou bojovat proti vysoké nezaměstnanosti, která je současným problémem ve státech EU. A právě zlepšení schopností v ICT oblasti by mohlo velmi pomoci. Kromě faktu, že schopnost práce s digitální technikou je v současnosti považována za automatickou výbavu každého uchazeče o zaměstnání, do budoucna se očekává, že zájem o pracovníky s ICT znalostmi a shopnostmi stále poroste.

V rámci kampaně Get Online Week jsou k dispozici nástroje pro otestování a zlepšení vlastních schopností v oblasti práce s IT. Jedním z nich je Skillage, který nabízí interaktivní a zábavnou formu vylepšování vlastních schopností.

 

Jak byste obstáli na trhu práce?

Jste připraveni nastoupit do zaměstnání? Otestujte své IT dovednosti v testu Skillage!

Skillage zkoumá IT znalosti v zaměstnaneckých kruzích. Každá z otázek má řadu možných odpovědí a zkoumá určitou IT dovednost. Některé otázky mají jasné odpovědi, ale některé vás naopak donutí trochu více přemýšlet. Může se stát, že s některými odpověďmi dokonce nebudete souhlasit. Ale i to má svůj důvod. Cílem je donutit vás přemýšlet o každém tématu a zvážit, jestli problematiku opravdu znáte.

Čeká vás celkem patnáct náhodně vybraných otázek z pěti různých kategorií. To znamená, že vás nikdy nečeká stejná kombinace otázek. Ty se dělí do kategorií zaměstnatelnost, produktivita, komunikace, sociální média a IT gramotnost a soubory a podání.

Po dokončení obdržíte hodnocení Skillage. Což může být cenný doplněk vašeho životopisu, díky němuž můžete prokázat vaši kvalifikaci v problematice IT. Skillage vám zároveň doporučí nejbližší telecentrum, kde vám mohou pomoci se zdokonalit ve znalostech IT.

NAVÍC, KAŽDÝ, KDO SE ZÚČASTNÍ TENTO TÝDEN 14. - 20. BŘEZNA TESTU SKILLAGE BUDE ZAŘAZEN DO SLOSOVÁNÍ O PĚT 16GB FLEŠEK!

 

 

Seminář CodeYourFuture

V úterý 14.března 2016 proběhne v Střední průmyslové škole elektrotechnické v Praze (www.spsejecna.cz) první z cyklu seminářů k výuky programování pro mládež CodeYourFuture (Programuj svoji budoucnost). Zúčastní se ho na 30. Děkujeme vedení školy a pedagogům za podporu a zorganizování semináře.

Seminář je součástí iniciativy sítě Telecenter Europe na podporu digitální gramotnosti. Není náhodou, že seminář proběhne v rámci týdne GetOnline, jehož cílem je podpořit vzdělávání mladých, vedoucí k lepšímu uplatnění na trhu práce.

 

Pro účastníky semináře je připraven online hodnotící dotazník.

 

Více informací o připravované kampani GOW 2016 najdete také zde.

Více informací o předchozím ročníku GOW 2015 najdete zde.

 


 

Kampaň Get Online Week 2015 oslovila přes 7500 nezaměstnaných a 60 000 mladých lidí

Do kampaně Get Online Week se zapojilo v roce 2015 zhruba 109 000 Evropanů, kteří se zúčastnili 4000 událostí na národní nebo místní úrovni a mezi které patřily především různá školení, semináře a workshopy. Z celkového počtu účastníků kampaně bylo přibližně 60 000 mladých lidí a 7500 nezaměstnaných. Další miliony byly osloveny prostřednictvím médií a sociálních sítí v celé Evropě. Online iniciativu podpořili také tvůrci a představitelé politiky EU.

Společnosti Microsoft a Liberty Global (UPC) podpořily Get Online Week 2015 jako hlavní sponzoři kampaně.

Od první kampaně, která proběhla v roce 2010, v současnosti GOW zaznamenal 160 000 uživatelů, kteří pracovali s internetem poprvé, a více než 12 milionů Evropanů, kteří se dozvěděli o důležitosti e-dovedností a skvěle vykonané práci na Telecentrech.

Prohlédněte si infografiku s výsledky kampaně Get Online Week 2015.
Detailní report o aktivitách kampaně Get Online Week 2015 najdete zde.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd