Get Online Week 2016

Další ročník kampaně Get Online Week proběhne v týdnu 14. až 20. března 2016. Kampaň je organizována sdružením Telecentre Europe a bude zaměřena především na zlepšení online dovedností především u cílové skupiny, do které patří sociálně slabší, nezaměstnaní, senioři, migranti, ženy atd.

Představení a podpora ICT pozic pro tuto cílovou skupinu je i snahou bojovat proti vysoké nezaměstnanosti, která je současným problémem ve státech EU. A právě zlepšení schopností v ICT oblasti by mohlo velmi pomoci. Kromě faktu, že schopnost práce s digitální technikou je v současnosti považována za automatickou výbavu každého uchazeče o zaměstnání, do budoucna se očekává, že zájem o pracovníky s ICT znalostmi a shopnostmi stále poroste.

V rámci kampaně Get Online Week jsou k dispozici nástroje pro otestování a zlepšení vlastních schopností v oblasti práce s IT. Jedním z nich je Skillage, který nabízí interaktivní a zábavnou formu vylepšování vlastních schopností.

 

Jak byste obstáli na trhu práce?

Jste připraveni nastoupit do zaměstnání? Otestujte své IT dovednosti v testu Skillage!

Skillage zkoumá IT znalosti v zaměstnaneckých kruzích. Každá z otázek má řadu možných odpovědí a zkoumá určitou IT dovednost. Některé otázky mají jasné odpovědi, ale některé vás naopak donutí trochu více přemýšlet. Může se stát, že s některými odpověďmi dokonce nebudete souhlasit. Ale i to má svůj důvod. Cílem je donutit vás přemýšlet o každém tématu a zvážit, jestli problematiku opravdu znáte.

Čeká vás celkem patnáct náhodně vybraných otázek z pěti různých kategorií. To znamená, že vás nikdy nečeká stejná kombinace otázek. Ty se dělí do kategorií zaměstnatelnost, produktivita, komunikace, sociální média a IT gramotnost a soubory a podání.

Po dokončení obdržíte hodnocení Skillage. Což může být cenný doplněk vašeho životopisu, díky němuž můžete prokázat vaši kvalifikaci v problematice IT. Skillage vám zároveň doporučí nejbližší telecentrum, kde vám mohou pomoci se zdokonalit ve znalostech IT.

NAVÍC, KAŽDÝ, KDO SE ZÚČASTNÍ TENTO TÝDEN 14. - 20. BŘEZNA TESTU SKILLAGE BUDE ZAŘAZEN DO SLOSOVÁNÍ O PĚT 16GB FLEŠEK!

 

 

Seminář CodeYourFuture

V úterý 14.března 2016 proběhne v Střední průmyslové škole elektrotechnické v Praze (www.spsejecna.cz) první z cyklu seminářů k výuky programování pro mládež CodeYourFuture (Programuj svoji budoucnost). Zúčastní se ho na 30. Děkujeme vedení školy a pedagogům za podporu a zorganizování semináře.

Seminář je součástí iniciativy sítě Telecenter Europe na podporu digitální gramotnosti. Není náhodou, že seminář proběhne v rámci týdne GetOnline, jehož cílem je podpořit vzdělávání mladých, vedoucí k lepšímu uplatnění na trhu práce.

 

Pro účastníky semináře je připraven online hodnotící dotazník.

 

Více informací o připravované kampani GOW 2016 najdete také zde.

Více informací o předchozím ročníku GOW 2015 najdete zde.

 


 

Kampaň Get Online Week 2015 oslovila přes 7500 nezaměstnaných a 60 000 mladých lidí

Do kampaně Get Online Week se zapojilo v roce 2015 zhruba 109 000 Evropanů, kteří se zúčastnili 4000 událostí na národní nebo místní úrovni a mezi které patřily především různá školení, semináře a workshopy. Z celkového počtu účastníků kampaně bylo přibližně 60 000 mladých lidí a 7500 nezaměstnaných. Další miliony byly osloveny prostřednictvím médií a sociálních sítí v celé Evropě. Online iniciativu podpořili také tvůrci a představitelé politiky EU.

Společnosti Microsoft a Liberty Global (UPC) podpořily Get Online Week 2015 jako hlavní sponzoři kampaně.

Od první kampaně, která proběhla v roce 2010, v současnosti GOW zaznamenal 160 000 uživatelů, kteří pracovali s internetem poprvé, a více než 12 milionů Evropanů, kteří se dozvěděli o důležitosti e-dovedností a skvěle vykonané práci na Telecentrech.

Prohlédněte si infografiku s výsledky kampaně Get Online Week 2015.
Detailní report o aktivitách kampaně Get Online Week 2015 najdete zde.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!