Kyberpsycho v hledáčku policie

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti Hl. m. PrahaNárodní centrum bezpečnějšího internetu

Hlavní město Praha a Národní centrum bezpečnějšího internetu Vás srdečně zvou na konferenci pod záštitou radního HMP pro oblast informatiky Ing. J. Vašíčka:


"SPOLUPRÁCE PŘI PREVENCI A ŘEŠENÍ KYBERKRIMINALITY"


Konference se uskuteční dne 15. 10. 2014 od 9:00h na Magistrátu Hl. m. Prahy, Mariánské náměstí 2, Praha 1

Konference „Kyberpsycho“ probíhající za podpory Hlavního města Prahy v rámci Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti je již tradiční odborná konference zaměřená na prevenci a řešení kybernetické kriminality a násilí. Letošní ročník osloví především pracovníky policie, ICT specialisty státní správy a samosprávy, ICT koordinátory škol a pomáhajících subjektů a další odbornou veřejnost.

Konference zprostředkuje nejnovější výzkumné poznatky významných českých a zahraničních pracovišť a zaměří se na konkrétní nově se objevující hrozby v online prostředí. Bude se věnovat strategickému rozvoji a vzdělávání v problematice, stávající právní a trestně právní úpravě a spolupráci policie a dalších subjektů s poskytovateli online služeb.

 

Program konference:

8.30 – 9.20 Registrace účastníků
9.00 – 9.15
Zahájení konference, úvodní slovo
5‘ Slovo záštity
5‘ O ECSM
9.15 – 10.45 Blok 1: Kyberkriminalita (kyberkriminalita v policejní praxi, systém intervence a spolupráce, aktuální trendy a kazuistiky)
20‘ Městská policie Brno (Čoupek, Jindrová) – projekty, spolupráce s dalšími subjekty
20‘ KŘP HK (Ježková) – operace Atelier
20‘ KŘP JMK (Braunschleger) – dvě kauzy (el. násilí na dětech)
20‘ Facebook (Baines) – Facebook’s latest safety materials and showcase examples of effective                 community engagement on Facebook from around Europe.
10‘ diskuse, dotazy
10.45 – 11.15 Přestávka na kávu
11.15 – 12.45 Blok 2: Kybervzdělávání (vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti, odborná příprava budoucích i stávajících policistů v oblasti kybernetické kriminality, odborná příprava expertů v oblasti kybernetické bezpečnosti)
20‘ ČIMIB (Špidla)
20‘ Policejní akademie (Krulík)
20‘ VPŠ MV (Habich)
20‘ C4E (Stupka) – praxe přípravného řízení trestního v případech kyberkriminality
10‘ diskuse, dotazy
12.45 – 13.30 Oběd
13.30 – 15:00 Blok 3: Kyberútoky (kybernetické útoky z pohledu ICT oddělení státní správy a samosprávy, kybernetická bezpečnost z pohledu NBÚ, nová zákonná úprava a její dopady, možnosti zabezpečení jednotlivců i organizací)
20' Corpus Solutions - útoky na státní správu, možnosti řešení
20‘ CZ.NIC (A. Kropáčová)
20' Symantec – útoky na jednotlivce, mobilní zařízení
20' NBÚ/NCKB (Borovička) – k zákonu o Kybernetické bezpečnosti
10' diskuse, dotazy
5' Zakončení konference
15:15 – 17:00 Seminář: Nebojte se sociálních sítí

 

Konferenci doprovodí řada zajímavých aktivit:

  • přehlídka organizací poskytujících vzdělání, osvětu, pomoc a další služby – "Kybermarket",
  • interaktivní seminář „Nebojte se sociálních sítí“,
  • divadelní představení Generace FB s následnou diskusí se zástupci společnosti Facebook.

 


Jak žijí dnešní mladí na sociálních sítích? A co ví oni sami o bezpečném užívání například Facebooku?

To jsou otázky, které pomáhá zodpovědět divadelní představení Generace FB, které proběhne v Roxy/NoD 6. a 14. října v rámci Evropského měsíce bezpečnějšího internetu.

Představení 6. října se odehraje v rámci festivalu ... příští vlna / next wave ... , který již 21 let poskytuje platformu pro rozsáhlou prezentaci českého divadelního okraje a jiné alternativy všech možných uměleckých oborů, forem a žánrů.

Představení 14. října se odehraje v rámci konference "KYBERPSYCHO v hledáčku policie", zaměřené na prevenci a řešení kybernetické kriminality a násilí.

Po představení dne 14. října bude následovat beseda za účasti ředitelky strategie pro region střední a východní Evropy společnosti Facebook, Gabrielly Cseh. Jste srdečně zváni!

 

Případné dotazy směřujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Účastníci konference "Kyberpsycho v hledáčku policie" získají 60% slevu ze vstupného na mezinárodní konferenci FUTURE CRISES, třídenní mezinárodní odbornou konferenci, která je rozdělena do tří sekcí a bude doprovázena živými ukázkami. Konference je odborným doprovodným programem mezinárodní výstavy obranných a bezpečnostních technologií FUTURE FORCES 2014. Více informací o konferenci FUTURE CRISES naleznete zde.

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti (ECSM) je celoevropská kampaň, která probíhá v měsíci říjnu. Jejím cílem je podpořit diskusi témat týkajících se kybernetické bezpečnosti, a osvětu v této oblasti mezi evropskými občany. Kampaň též poskytuje aktuální bezpečnostní informace prostřednictvím vzdělávání, sdílení dobré praxe a soutěží. ECSM je v České republice koordinován Národním centrem bezpečnějšího internetu a koná se pod záštitou Mgr. Vladimíra Rohela, ředitele Národního centra kybernetické bezpečnosti a JUDr. Miroslava Antla, předsedy Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR. Partnery ECSM jsou Corpus Solutions, AT&T, Symantec, Intel Alza a Aukro, mediálními partnery Chip, Computerworld, ICT Security, Chip, ICT Network News, Network Security Monitoring Cluster a Policista.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc červenec 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 26 1 2 3
week 27 4 5 6 7 8 9 10
week 28 11 12 13 14 15 16 17
week 29 18 19 20 21 22 23 24
week 30 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!