Facebook pro bezpečnost svých uživatelů

Facebook v poslední době výrazně rozšířil pomůcky k posílení bezpečnosti svých uživatelů, které najdete v jeho Centru bezpečí (https://www.facebook.com/safety). Zde najdete užitečné informace o zásadách a nástrojích k zajištění bezpečnosti svého profilu. Najdete zde také Centrum prevence šikany s radami pro mládež, pro rodiče a pro školy. Portál pro rodiče je určen dospělým, aby měli možnost seznámit se s Facebookem, nabízí jim užitečné tipy pro práci s dětmi.

 

 

Důležitou součástí Centra bezpečí je Centrum nápovědy, ve které najdete nástroj, který automaticky zkontroluje zabezpečení profilu, a také informace, jak optimalizovat nastavení soukromí vašeho profilu.

Soukromí se věnuje další nástroj z dílny Facebooku – Základy soukromí (https://www.facebook.com/about/basics), kde najdete rady a návody k zajištění soukromí profilu na Facebooku týkající se správy soukromí, zajištění ochrany a zabezpečení,  nastavení zobrazovaných reklam, ale také nastavení, komu se má zobrazovat obsah profilu, kdo všechno vidí mé lajky, jak zabránit, aby mně druzí obtěžovali, apod.

Odborným partnerem Centra bezpečí Facebooku je v České republice Centrum bezpečnějšího internetu (https://www.facebook.com/safety/resources). S problémy se můžete obracet na naši linku pomoci (www.pomoconline.cz) a bránit šíření ilegálního obsahu na internetu můžete jeho ohlášením na horkou linku (www.stoponline.cz).  

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd