Soutěž iSejf 2016 zná své vítěze. Zvítězila klasika - Romeo a Julie

Soutěž iSejf s tématikou díla Williama Shakespeara skončila. Národní centrum bezpečnějšího internetu, které soutěž pořádalo dostalo několik desítek příspěvků na různá témata a v různých formách.

Vybrat ten nejlepší, respektive nejoriginálnější nebylo jednoduché, ale nakonec se to porotě povedlo. Vítězem se stal Jiří Kučera, který se tak v nejbližší době díky partneru soutěže Facebooku podívá do Londýna.

Soutěž odstartovala 10 února na den bezpečnějšího internetu a úkolem soutěžících bylo propojit světsvětoznámého autora Williama Shakespeara se světem online. Proč zrovna svět Shakespeara? Letos si celý svět připomíná 400 výročí úmrtí  právě autora nesmrtelných divadelních her jako Romeo a Julie, Kubec benátský, Sen noci svatojánské, Othello, Macbeth a další.

Sami jsme byli zvědavi, jaké dílo si soutěžící zvolí. Některou z divadelních her? Shakespearovu poezii? Nebo se budou inspirovat jeho životem? A na straně druhé nás zajímalo zpracování. Bude se jednat pouze o úvahu či esej? Nebo budou soutěžící kreativnější? Zpracují jeho dílo jako video? Komiks? Facebookový nebo Twitterovský účet?

Výsledkem bylo celkem 44 účastníků zapojených přímo skrze skupinu Soutěž iSejf a dalších deset, kteří nám příspěvek poslali soukromými zprávami přímo na stránku Bezpečně-online.

Vítězem byl po dlouhé diskusi zvolen příspěvek Jiřího Kučery. Ten připravil  video s tématem nejklasičtějším – Romeo a Julie. Zároveň ho však pojal originálně a kreativně, dal si práci s přípravou podkladů profilů všech postav z příběhu a díky tomu ho v nejbližší době čeká vzrušující návštěva divadla Globe a centrály Facebooku právě v srdci Velké Británie.

NA VÍTĚZNÉ VIDEO SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE:

 

Nejen vítěz ale zaslal zajímavý příspěvek. Druhé místo obsadila Natalie Morozjuková, která se zaměřila na další klasiku – Hamleta. Kombinací prezentace a Twitteru popsala tento tragický příběh o kralevici dánském. 

NA PREZENTACI SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE:

 

 

A i další tři příspěvky byly svým způsobem originální. Petr Michalec sepsal báseň – sonet na téma sociálních sítí, Tereza Singerová připravila video ze života Shakespeara a Viktoria Schuhová sepsal zajímavou variaci na příběh Othella.

NA BÁSEŇ PETRA MICHALCE SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE:

 NA PŘÍBĚH OTHELLA SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE:

NA VIDEO O SHAKESPEAROVI SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE: 

 

5. místo – animované video o Shakespearovi, získává speciální cenu poroty, a to za nápadité a originální zpracování. Animace je skutečně působivá a moc se nám líbila, gratulujeme Tereze a Jarmile Singerovým! Cenou je antivirový program McAfee Total Protection.

 

Pokud vás zajímají příspěvky ostatních soutěžících, podívejte se do Facebookové skupiny Soutěž iSejf – Shakespeare Online.

 

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc červenec 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 26 1 2 3
week 27 4 5 6 7 8 9 10
week 28 11 12 13 14 15 16 17
week 29 18 19 20 21 22 23 24
week 30 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!