Soutěž iSejf 2016 zná své vítěze. Zvítězila klasika - Romeo a Julie

Soutěž iSejf s tématikou díla Williama Shakespeara skončila. Národní centrum bezpečnějšího internetu, které soutěž pořádalo dostalo několik desítek příspěvků na různá témata a v různých formách.

Vybrat ten nejlepší, respektive nejoriginálnější nebylo jednoduché, ale nakonec se to porotě povedlo. Vítězem se stal Jiří Kučera, který se tak v nejbližší době díky partneru soutěže Facebooku podívá do Londýna.

Soutěž odstartovala 10 února na den bezpečnějšího internetu a úkolem soutěžících bylo propojit světsvětoznámého autora Williama Shakespeara se světem online. Proč zrovna svět Shakespeara? Letos si celý svět připomíná 400 výročí úmrtí  právě autora nesmrtelných divadelních her jako Romeo a Julie, Kubec benátský, Sen noci svatojánské, Othello, Macbeth a další.

Sami jsme byli zvědavi, jaké dílo si soutěžící zvolí. Některou z divadelních her? Shakespearovu poezii? Nebo se budou inspirovat jeho životem? A na straně druhé nás zajímalo zpracování. Bude se jednat pouze o úvahu či esej? Nebo budou soutěžící kreativnější? Zpracují jeho dílo jako video? Komiks? Facebookový nebo Twitterovský účet?

Výsledkem bylo celkem 44 účastníků zapojených přímo skrze skupinu Soutěž iSejf a dalších deset, kteří nám příspěvek poslali soukromými zprávami přímo na stránku Bezpečně-online.

Vítězem byl po dlouhé diskusi zvolen příspěvek Jiřího Kučery. Ten připravil  video s tématem nejklasičtějším – Romeo a Julie. Zároveň ho však pojal originálně a kreativně, dal si práci s přípravou podkladů profilů všech postav z příběhu a díky tomu ho v nejbližší době čeká vzrušující návštěva divadla Globe a centrály Facebooku právě v srdci Velké Británie.

NA VÍTĚZNÉ VIDEO SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE:

 

Nejen vítěz ale zaslal zajímavý příspěvek. Druhé místo obsadila Natalie Morozjuková, která se zaměřila na další klasiku – Hamleta. Kombinací prezentace a Twitteru popsala tento tragický příběh o kralevici dánském. 

NA PREZENTACI SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE:

 

 

A i další tři příspěvky byly svým způsobem originální. Petr Michalec sepsal báseň – sonet na téma sociálních sítí, Tereza Singerová připravila video ze života Shakespeara a Viktoria Schuhová sepsal zajímavou variaci na příběh Othella.

NA BÁSEŇ PETRA MICHALCE SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE:

 NA PŘÍBĚH OTHELLA SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE:

NA VIDEO O SHAKESPEAROVI SE MŮŽETE PODÍVAT ZDE: 

 

5. místo – animované video o Shakespearovi, získává speciální cenu poroty, a to za nápadité a originální zpracování. Animace je skutečně působivá a moc se nám líbila, gratulujeme Tereze a Jarmile Singerovým! Cenou je antivirový program McAfee Total Protection.

 

Pokud vás zajímají příspěvky ostatních soutěžících, podívejte se do Facebookové skupiny Soutěž iSejf – Shakespeare Online.

 

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd