V průběhu září a října 2015 zajistilo Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s Policejní akademií ČR v Praze 17 celodenních kurzů pro pracovníky policie z celé ČR. Během jediného měsíce se podařilo předat nové informace i nástroje využitelné v policejní praxi téměř 300 policistům. Pro velký zájem a vysokou kvalitu kurzu otevíráme ještě tři listopadové termíny. Neváhejte a zaregistrujte se, počet míst je omezen. Termíny najdete v online registračním formuláři.

Cyklus proběhne v rámci celopražského preventivního a vzdělávacího projektu:
"Praha bezpečně online 2015".

 

Seminář je zaměřen na problematiku kybernetické kriminality, online delikvence mladistvých, prevenci a řešení. Program se věnuje také spolupráci policie a dalších subjektů při řešení elektronických útoků a možných trestných činů (školy, OSPOD, PMS). Součástí programu je praktické využití online nástrojů pro vyšetřování. Lektorem programu je pplk. JUDr. Jan Kolouch, Ph.D., Policejní akademie ČR v Praze. Vzdělávací program je jednodenní, časová dotace programu je 8 výukových hodin. Díky podpoře Ministerstva vnitra ČR a hlavního města Praha je kurz pro účastníky bezplatný.

 

Všechny tři termíny jsou již zcela obsazeny.

 

Všechny kurzy proběhnou v prostorách Policejní akademie České republiky v Praze, Lhotecká 559/7, Praha 4.

 

Vzdělávání významně přispěje ke vzdělanosti a odborné připravenost policistů a pracovníků prevence řešit delikvenci spojenou s užíváním internetu a moderních informačních technologií.

 

Prosíme účastníky, aby si s sebou na kurz vzali vlastní zařízení (notebook), pokud mají takovou možnost. V rámci kurzu se účastníci budou připojovat k Internetu. Dalším cílem je rozdat určitou sadu nástrojů (software) a na případech z praxe demonstrovat možnosti jejich použití. Z tohoto důvodu je lepší, když bude mít účastník možnost instalovat programy a sám měnit konfiguraci systému. Děkujeme.

 

Napsali nám absolventi:

"...dne 30.9.2015 jsem se zúčastnil kurzu "Program policejní prevence a řešení kybernetické kriminality" a musím pochválit náplň a obsah tohoto kurzu. Pan doktor věděl o čem přednáší, informace podával srozumitelně i pro laiky, obsah byl velmi poučný a řekl bych, že by jej měly absolvovat zejména vedoucí a manažeři PČR, ale jisto jistě všichni policisté. Odnesl jsem si mnoho cenných informací a hlavně ponuknutí k dalšímu sebevzdělávání, zejména v otázce IT. Jednoznačně nejlepší a nejpodnětnější přednáška, kurz, seminář, kterého jsem se za svojí už delší praxi u PČR účastnil. Vzhledem k tomu, že vím jak je důležitá zpětná vazba, prosím o předání pochvaly a přeji přednášejícímu další elán k práci."

A.S., komisař

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!