V průběhu září a října 2015 zajistilo Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s Policejní akademií ČR v Praze 17 celodenních kurzů pro pracovníky policie z celé ČR. Během jediného měsíce se podařilo předat nové informace i nástroje využitelné v policejní praxi téměř 300 policistům. Pro velký zájem a vysokou kvalitu kurzu otevíráme ještě tři listopadové termíny. Neváhejte a zaregistrujte se, počet míst je omezen. Termíny najdete v online registračním formuláři.

Cyklus proběhne v rámci celopražského preventivního a vzdělávacího projektu:
"Praha bezpečně online 2015".

 

Seminář je zaměřen na problematiku kybernetické kriminality, online delikvence mladistvých, prevenci a řešení. Program se věnuje také spolupráci policie a dalších subjektů při řešení elektronických útoků a možných trestných činů (školy, OSPOD, PMS). Součástí programu je praktické využití online nástrojů pro vyšetřování. Lektorem programu je pplk. JUDr. Jan Kolouch, Ph.D., Policejní akademie ČR v Praze. Vzdělávací program je jednodenní, časová dotace programu je 8 výukových hodin. Díky podpoře Ministerstva vnitra ČR a hlavního města Praha je kurz pro účastníky bezplatný.

 

Všechny tři termíny jsou již zcela obsazeny.

 

Všechny kurzy proběhnou v prostorách Policejní akademie České republiky v Praze, Lhotecká 559/7, Praha 4.

 

Vzdělávání významně přispěje ke vzdělanosti a odborné připravenost policistů a pracovníků prevence řešit delikvenci spojenou s užíváním internetu a moderních informačních technologií.

 

Prosíme účastníky, aby si s sebou na kurz vzali vlastní zařízení (notebook), pokud mají takovou možnost. V rámci kurzu se účastníci budou připojovat k Internetu. Dalším cílem je rozdat určitou sadu nástrojů (software) a na případech z praxe demonstrovat možnosti jejich použití. Z tohoto důvodu je lepší, když bude mít účastník možnost instalovat programy a sám měnit konfiguraci systému. Děkujeme.

 

Napsali nám absolventi:

"...dne 30.9.2015 jsem se zúčastnil kurzu "Program policejní prevence a řešení kybernetické kriminality" a musím pochválit náplň a obsah tohoto kurzu. Pan doktor věděl o čem přednáší, informace podával srozumitelně i pro laiky, obsah byl velmi poučný a řekl bych, že by jej měly absolvovat zejména vedoucí a manažeři PČR, ale jisto jistě všichni policisté. Odnesl jsem si mnoho cenných informací a hlavně ponuknutí k dalšímu sebevzdělávání, zejména v otázce IT. Jednoznačně nejlepší a nejpodnětnější přednáška, kurz, seminář, kterého jsem se za svojí už delší praxi u PČR účastnil. Vzhledem k tomu, že vím jak je důležitá zpětná vazba, prosím o předání pochvaly a přeji přednášejícímu další elán k práci."

A.S., komisař

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc červenec 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 26 1 2 3
week 27 4 5 6 7 8 9 10
week 28 11 12 13 14 15 16 17
week 29 18 19 20 21 22 23 24
week 30 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!