Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s hlavním městem Praha připravilo VZDĚLÁVÁNÍ PRO PEDAGOGY OSMNÁCTI PRAŽSKÝCH MĚSTSKÝCH ČÁSTÍ, zaměřené na školní prevenci elektronického násilí a kriminality páchané na dětech a mezi dětmi.

V září bylo zahájeno a do konce prosince 2015 proběhne celkem 18 celodenních kurzů pro učitele základních a středních škol s názvem „Škola bezpečného internetu pro pedagogy“.

Srdečně zveme všechny pražské učitele základních a středních škol k účasti. Účast je díky podpoře Ministerstva vnitra ČR a hlavního města Prahy bezplatná.

Komu je program určen?

Program je určen všem učitelům pražských základních a středních škol působících na Praze 1, 2, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 a 22. Program je určen také pro řídící pracovníky škol a školských zařízení těchto městských částí. Zúčastnit se mohou ale také pedagogové z ostatních městských částí.

Co je obsahem kurzu?

Tématem kurzu je výchova k bezpečnému a etickému užívání internetu a informačních a komunikačních technologií na ZŠ a SŠ. Kurz se věnuje tématu ochrany žáků před elektronickým násilím a kyberkriminalitou a integraci elektronické bezpečnosti a etiky do školních předpisů, kurikula a běžného školního života. Podrobný obsah najdete v pozvánce ke stažení. Vzdělávací program je jednodenní, s časovou dotací 8 výukových hodin.

Jaké jsou termíny a místa konání?

Každá městská část má k dispozici jeden termín a místo konání ve své lokalitě. Termíny a místa konání se tedy liší dle městské části.

Svou registraci na seminář můžete provést zde:

Je program akreditován?

Program je akreditován MŠMT v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Účastníci obdrží osvědčení o absolvování programu.

ZDE najdete pozvánku s programem kurzu, informací o lektorském zajištění a odkazem na registrační formulář s výběrem termínů.

NAVAZUJÍCÍ KASUISTICKÝ SEMINÁŘ

Na tento kurz bude navazovat a rozvíjet další praktické kompetence posluchačů Kasuistický seminář, který je také součástí projektu. Kasuistický seminář je určen pro absolventy programu pro sociální pracovníky, pedagogy a policisty. Termíny kasuistických seminářů najdete na www.saferinternet.cz. Pozvánku se vstupem do registrace dostanou registrovaní účastníci kurzu Škola bezpečného internetu pro pedagogy. 

Semináře probíhají v rámci projektu „Praha bezpečně online 2015“ zaměřeného na prevenci kybernetické kriminality páchané na dětech a mladistvých. Projekt realizuje hlavní město Praha ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu. Budeme se těšit na setkání s Vámi.

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!