Dvě třetiny uživatelů mobilních počítačů si berou s sebou svoje přístroje na dovolenou. Většina uživatelů si již nedovede představit, že by svou dovolenou prožila bez internetu a vymožeností, které jim jejich přístroje s přístupem k internetu poskytují.

Uvedená fakta potvrzuje nejnovější průzkum společnosti Intel, který mezi více než dvanácti sty uživateli tabletů, notebooků a dalších zařízení v České republice a na Slovensku zkoumal, do jaké míry ovlivňují technologie jejich způsob trávení volných letních dnů.

Z průzkumu dále vyplývá, že s nástupem a mohutným rozmachem mobilních zařízení s internetovou konektivitou jsou tytam dovolené, které jsme trávili bez techniky "odstřiženi" od digitálního světa.

Mužská část populace zůstává i během dovolenkových dnů v užším kontaktu se svou prací. Během dovolené pracuje podle výzkumu 61 % mužů, z toho 31 % dokonce často. Podíl alespoň občas pracujících žen je sice nižší, ale i přesto nadpoloviční (51,4%).

Přitom podle psychologů je pro opravdový duševní odpočinek zapotřebí se od každodenních pracovních povinností zcela odříznout a digitální techniku používat výhradě k zábavě či poučení. I pouhé čtení mailů znemožní řádně zapomenout na pracovní povinnosti. Každopádně vážení, pročítání mailů a jejich vyřizování náš obraz v očích šéfstva stejně nezlepší, pokud nás chce vedení vyhodit tak nás stejně vyhodí a pocit vlastní důležitosti a nenahraditelnosti je jednou z největších blamáží, které se na sobě můžeme dopustit.

Takže užívejte dovolených dokud to jde, řádně relaxujte a věřte, že svět se bude stále točit ať už na tom máte nějaké přičinění či nikoliv. A pamatujte, že pro firmu je daleko důležitejší relaxovaný a odpočatý pracovník, který se vrátí nabitý novou energií a chutí pracovat, než jedinec nervózní a vycukaný ze všeho, co se dočetl ve svém inboxu.

Krásné dovolené všem, kdo je ještě nemají za sebou a trochu ochlazení v posledních dnech tropických veder přejí Intel ČR a Saferinternet.cz :)

Více detailů o realizovaném výzkumu se můžete dočíst v přiložené TZ.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd