Dvě třetiny uživatelů mobilních počítačů si berou s sebou svoje přístroje na dovolenou. Většina uživatelů si již nedovede představit, že by svou dovolenou prožila bez internetu a vymožeností, které jim jejich přístroje s přístupem k internetu poskytují.

Uvedená fakta potvrzuje nejnovější průzkum společnosti Intel, který mezi více než dvanácti sty uživateli tabletů, notebooků a dalších zařízení v České republice a na Slovensku zkoumal, do jaké míry ovlivňují technologie jejich způsob trávení volných letních dnů.

Z průzkumu dále vyplývá, že s nástupem a mohutným rozmachem mobilních zařízení s internetovou konektivitou jsou tytam dovolené, které jsme trávili bez techniky "odstřiženi" od digitálního světa.

Mužská část populace zůstává i během dovolenkových dnů v užším kontaktu se svou prací. Během dovolené pracuje podle výzkumu 61 % mužů, z toho 31 % dokonce často. Podíl alespoň občas pracujících žen je sice nižší, ale i přesto nadpoloviční (51,4%).

Přitom podle psychologů je pro opravdový duševní odpočinek zapotřebí se od každodenních pracovních povinností zcela odříznout a digitální techniku používat výhradě k zábavě či poučení. I pouhé čtení mailů znemožní řádně zapomenout na pracovní povinnosti. Každopádně vážení, pročítání mailů a jejich vyřizování náš obraz v očích šéfstva stejně nezlepší, pokud nás chce vedení vyhodit tak nás stejně vyhodí a pocit vlastní důležitosti a nenahraditelnosti je jednou z největších blamáží, které se na sobě můžeme dopustit.

Takže užívejte dovolených dokud to jde, řádně relaxujte a věřte, že svět se bude stále točit ať už na tom máte nějaké přičinění či nikoliv. A pamatujte, že pro firmu je daleko důležitejší relaxovaný a odpočatý pracovník, který se vrátí nabitý novou energií a chutí pracovat, než jedinec nervózní a vycukaný ze všeho, co se dočetl ve svém inboxu.

Krásné dovolené všem, kdo je ještě nemají za sebou a trochu ochlazení v posledních dnech tropických veder přejí Intel ČR a Saferinternet.cz :)

Více detailů o realizovaném výzkumu se můžete dočíst v přiložené TZ.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc červenec 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 26 1 2 3
week 27 4 5 6 7 8 9 10
week 28 11 12 13 14 15 16 17
week 29 18 19 20 21 22 23 24
week 30 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!