I ty nejmenší děti dnes pronikají do světa internetu. Často umí děcko, u kterého člověk spočítá věk na prstech jedné ruky pracovat s počítačem, tabletem či mobilem lépe, než zástupce starší generace. Ruku v ruce s přístupností moderních technologií nejmenším však jdou i rizika, která online svět skrývá. Právě proto společnost AVG, která se zabývá bezpečností na internetu, připravila interaktivní knížky pro nejmenší.

Dvojička Magda a Mo – zvídavé a především zvědavé děti, si chtějí hrát na internetu, ale potřebují pomoc ke správnými rozhodnutími. Děti mají možnost sledovat jejich interaktivní dobrodružství a pomáhat jim v příběhu rozhodovat, zda věci dělat sami či požádat dospělého o pomoc.

Tyto postavičky byly společností AVG za pomoci mezinárodní charity pro bezpečnost na internetu Childnet, vytvořené proto, aby rodičům i dětem pomohly při jejich společném učení o tom, jak si bezpečně užívat život na internetu.

Postavičky se objevují v seriálu příběhů, které se věnují otázkám jako bezpečnost na internetu, ochrana na internetu, bezpečné surfování a vyhledávání a jak přistupovat k otázkám, jako jsou šikana na internetu či jak být na internetu dobrým přítelem.

Na konci příběhů jsou Poznámky pro dospělé, které obsahují užitečné rady pro rodiče o tom, jak s dětmi pozitivně mluvit o internetu.

Příběhy, které na děti čekají:

Critter a vesmírný klokan(věk 5+)

Mo našel skvělý způsob na to, jak si najít on-line kamarády: zábavnou aplikaci Critter. Chce se s ním kamarádit spousta lidí. Dokáže ale rozpoznat, kdo je jeho skutečný kamarád a kdo je úplně cizí? V tomto “klikni nebo řekni” příběhu se Magda a Mo učí o nebezpečí spojeném s cizími lidmi na Internetu.

Zvířecí školka a počítačový skokan(věk 7+)

Magda a Mo hrají skvělou novou hru Animishmash, ale Skokan Bill jim neustále posílá on-line zprávy. Co by s tím měli naši dva kamarádi udělat? Tento “klikni nebo řekni” příběh se zaměřuje na to, jak se vypořádat s kyberšikanou a jak být dobrým on-line kamarádem.

Pirátův koblížek (věk 3+)

Moovi kručí v bříšku a dal by si koblížky. Proč jsou v nich ale otvory? Možná se Moovi a Magdě podaří nalézt odpověď na počítači svých rodičů? V tomto příběhu s klikáním a vyprávěním můžeš Magdě a Moovi pomoci bezpečně hledat na internetu, naučit se nové věci a vyvarovat se na internetu strašidelným věcem.

 Magdu a Mo naleznete na této adrese: http://www.avg.com/ebooks/cs/magda-and-mo/homepage

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd