I ty nejmenší děti dnes pronikají do světa internetu. Často umí děcko, u kterého člověk spočítá věk na prstech jedné ruky pracovat s počítačem, tabletem či mobilem lépe, než zástupce starší generace. Ruku v ruce s přístupností moderních technologií nejmenším však jdou i rizika, která online svět skrývá. Právě proto společnost AVG, která se zabývá bezpečností na internetu, připravila interaktivní knížky pro nejmenší.

Dvojička Magda a Mo – zvídavé a především zvědavé děti, si chtějí hrát na internetu, ale potřebují pomoc ke správnými rozhodnutími. Děti mají možnost sledovat jejich interaktivní dobrodružství a pomáhat jim v příběhu rozhodovat, zda věci dělat sami či požádat dospělého o pomoc.

Tyto postavičky byly společností AVG za pomoci mezinárodní charity pro bezpečnost na internetu Childnet, vytvořené proto, aby rodičům i dětem pomohly při jejich společném učení o tom, jak si bezpečně užívat život na internetu.

Postavičky se objevují v seriálu příběhů, které se věnují otázkám jako bezpečnost na internetu, ochrana na internetu, bezpečné surfování a vyhledávání a jak přistupovat k otázkám, jako jsou šikana na internetu či jak být na internetu dobrým přítelem.

Na konci příběhů jsou Poznámky pro dospělé, které obsahují užitečné rady pro rodiče o tom, jak s dětmi pozitivně mluvit o internetu.

Příběhy, které na děti čekají:

Critter a vesmírný klokan(věk 5+)

Mo našel skvělý způsob na to, jak si najít on-line kamarády: zábavnou aplikaci Critter. Chce se s ním kamarádit spousta lidí. Dokáže ale rozpoznat, kdo je jeho skutečný kamarád a kdo je úplně cizí? V tomto “klikni nebo řekni” příběhu se Magda a Mo učí o nebezpečí spojeném s cizími lidmi na Internetu.

Zvířecí školka a počítačový skokan(věk 7+)

Magda a Mo hrají skvělou novou hru Animishmash, ale Skokan Bill jim neustále posílá on-line zprávy. Co by s tím měli naši dva kamarádi udělat? Tento “klikni nebo řekni” příběh se zaměřuje na to, jak se vypořádat s kyberšikanou a jak být dobrým on-line kamarádem.

Pirátův koblížek (věk 3+)

Moovi kručí v bříšku a dal by si koblížky. Proč jsou v nich ale otvory? Možná se Moovi a Magdě podaří nalézt odpověď na počítači svých rodičů? V tomto příběhu s klikáním a vyprávěním můžeš Magdě a Moovi pomoci bezpečně hledat na internetu, naučit se nové věci a vyvarovat se na internetu strašidelným věcem.

 Magdu a Mo naleznete na této adrese: http://www.avg.com/ebooks/cs/magda-and-mo/homepage

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc červenec 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 26 1 2 3
week 27 4 5 6 7 8 9 10
week 28 11 12 13 14 15 16 17
week 29 18 19 20 21 22 23 24
week 30 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!