Často diskutovaná, nicméně stále populárnější sociální síť Ask.fm, založená na kladení a zodpovídání otázek mezi uživateli, zahájila provoz vlastního online bezpečnostního centra, které poskytuje rady a návody pro uživatele a jejich rodiče a pomáhá jim rozvinout bezpečné návyky na internetu. S více než devadesáti miliony registrovanými uživateli ve 150ti různých státech světa dochází na této sociální síti k položení a zodpovězení přes 35 milionů otázek denně. S rostoucí popularitou ovšem dochází také častěji ke zneužívání nabízených služeb a Ask.fm se vzhledem k povaze svého fungování stalo ideálním prostředím pro rozvíjení kyberšikany, která nejednou skončila fatálně.  Ask.fm proto dle slov svých představitelů přistupuje k analýze chování uživatelů a k zajišťování jejich bezpečnosti právě spuštěním provozu online bezpečnostního centra.

Bezpečnost a ochrana našich uživatelů, zejména těch mladších, je pro nás velmi důležitá a nyní máme místo, kde se lidé mohou naučit o těchto zásadních tématech více…“ uvádí v tiskové zprávě k zahájení provozu bezpečnostního centra Ilja Terebin, výkonný ředitel Ask.fm. “Neustále vyhodnocujeme rizika a jejich měnící se podobu a obsah stránek budeme náležitě aktualizovat, abychom zajistili povědomí o měnícím se online chování.”
Online bezpečnostní centrum je zdrojem informací pro rodiče, opatrovníky, učitele i pro uživatele samotné – přibližuje nejen fungování této sociální sítě a podmínky jejího užívání, ale zahrnuje obecné tipy na bezpečnější pohyb v online prostředí a snaží se přemostit propast mezi mladými uživateli a jejich rodiči či vychovateli.
V minulých měsících společnost také zavedla sérii opatření zvyšujících bezpečnost užívání sítě Ask.fm. To zahrnuje například zvýšený počet moderátorů, usnadnění nahlašování závadového obsahu, a vytvoření několika vrstev automatické detekce nezákonného a nevhodného obsahu
Pracovníci společnosti také kontrolují každý obrázek, fotografii a video nahrané na Ask.fm. Tyto jsou posuzovány nezávislými moderátory a pokud jsou shledány jako nevhodné, budou do patnácti minut smazány.

Společnost se také v únoru 2014 stala členem Internet Watch Foundation, organizace, která bojuje proti závadovému obsahu na internetu od svého založení v roce 1996.

Doufejme, že nastolený trend zaměření se na bezpečnost uživatelů pomůže kultivovat prostředí této sociální sítě a eliminovat výskyt kyberšikany a dalších závadových jevů. Ask.fm ve svých doporučeních také opomíjí připomenout jednu důležitou věc – uživatelé mohou vždy z (jakékoliv) sociální sítě odejít, pokud jim její charakter či obsah přestane být příjemný.

Zdroj: Infosecurity.com; Ask.fm; Internet Watch Foundation

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc červenec 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 26 1 2 3
week 27 4 5 6 7 8 9 10
week 28 11 12 13 14 15 16 17
week 29 18 19 20 21 22 23 24
week 30 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!