Často diskutovaná, nicméně stále populárnější sociální síť Ask.fm, založená na kladení a zodpovídání otázek mezi uživateli, zahájila provoz vlastního online bezpečnostního centra, které poskytuje rady a návody pro uživatele a jejich rodiče a pomáhá jim rozvinout bezpečné návyky na internetu. S více než devadesáti miliony registrovanými uživateli ve 150ti různých státech světa dochází na této sociální síti k položení a zodpovězení přes 35 milionů otázek denně. S rostoucí popularitou ovšem dochází také častěji ke zneužívání nabízených služeb a Ask.fm se vzhledem k povaze svého fungování stalo ideálním prostředím pro rozvíjení kyberšikany, která nejednou skončila fatálně.  Ask.fm proto dle slov svých představitelů přistupuje k analýze chování uživatelů a k zajišťování jejich bezpečnosti právě spuštěním provozu online bezpečnostního centra.

Bezpečnost a ochrana našich uživatelů, zejména těch mladších, je pro nás velmi důležitá a nyní máme místo, kde se lidé mohou naučit o těchto zásadních tématech více…“ uvádí v tiskové zprávě k zahájení provozu bezpečnostního centra Ilja Terebin, výkonný ředitel Ask.fm. “Neustále vyhodnocujeme rizika a jejich měnící se podobu a obsah stránek budeme náležitě aktualizovat, abychom zajistili povědomí o měnícím se online chování.”
Online bezpečnostní centrum je zdrojem informací pro rodiče, opatrovníky, učitele i pro uživatele samotné – přibližuje nejen fungování této sociální sítě a podmínky jejího užívání, ale zahrnuje obecné tipy na bezpečnější pohyb v online prostředí a snaží se přemostit propast mezi mladými uživateli a jejich rodiči či vychovateli.
V minulých měsících společnost také zavedla sérii opatření zvyšujících bezpečnost užívání sítě Ask.fm. To zahrnuje například zvýšený počet moderátorů, usnadnění nahlašování závadového obsahu, a vytvoření několika vrstev automatické detekce nezákonného a nevhodného obsahu
Pracovníci společnosti také kontrolují každý obrázek, fotografii a video nahrané na Ask.fm. Tyto jsou posuzovány nezávislými moderátory a pokud jsou shledány jako nevhodné, budou do patnácti minut smazány.

Společnost se také v únoru 2014 stala členem Internet Watch Foundation, organizace, která bojuje proti závadovému obsahu na internetu od svého založení v roce 1996.

Doufejme, že nastolený trend zaměření se na bezpečnost uživatelů pomůže kultivovat prostředí této sociální sítě a eliminovat výskyt kyberšikany a dalších závadových jevů. Ask.fm ve svých doporučeních také opomíjí připomenout jednu důležitou věc – uživatelé mohou vždy z (jakékoliv) sociální sítě odejít, pokud jim její charakter či obsah přestane být příjemný.

Zdroj: Infosecurity.com; Ask.fm; Internet Watch Foundation

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!