Den bezpečnějšího internetu 2014 je právě dnes! Mezinárodní aktivitu, jejímž cílem je upozornit na potenciální rizika online prostředí a neustálého boje proti škodlivému obsahu a škodlivým projevům online provází mnoho akcí osvětového a vzdělávacího charakteru, které probíhají ve více než stovce zemí celého světa, Českou republiku nevyjímaje. Letošní Den bezpečnějšího internetu provází motto: "Vytvořme společně lepší internet...", jehož zéměrem je upozornit na fakt, že přestože jednou z nejsilnějších cílových skupin internetových uživatelů jsou děti a mládež, obsah online je určen převážně dospělým. Proto je potřeba myslet i na děti a mladé uživatele a pokusit se nabídnout jim dostatečné množství webových stránek s bezpečným obsahem, šitým na míru právě jim. V rámci Dne bezpečnějšího internetu se po celém území České republiky koná mnoho akcí, které jsou svým charakterem určeny především pro vzdělávání a osvětu cílové skupiny mladých uživatelů a dětí.

 

 

Pro organizace, které se rozhodly jednotlivé akce uspořádat, připravilo Národní centrum bezpečnějšího internetu soutěž, jejímž cílem je vzbudit zájem o uspořádání osvětových aktivit v rámci SID 2014 a za tuto činnost vylosované i odměnit. Díky štědré podpoře partnerů je letos ve hře mnoho hodnotných cen, tou první je herní konzole Microsoft Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect. Více informací o probíhající soutěži se dozvíte na webových stránkách zde.

V rámci Dne bezpečnějšího internetu 2014 bude také představena kniha "Hustej INTERNET" autorek Lucie Seifertové a Lenky Eckertové, která je určena především mladým uživatelům internetu ve věku od 9 let. Kniha obrázkovou a srozumitelnou formou popisuje jednotlivé aspekty potenciálních nebepezčí internetu a radí, jak se v konkrétních situacívh zachvat. Kniha je určena nejen nejmladším uživatelům internetu, ale jak napovídá její podtitulek, také "jejich rodičům". Kniha vychází v nakladatelství Petr Prchal a její doporučená koncová cena je 199 Kč.

V rámci Dne bezpečnějšího internetu 2014 pořádá Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s partnery tiskovou konferenci, kde kromě záměrů a cílů Dne bezpečnějšího internetu budou také představeny výsledky mezinárodní studie společnosti Microsoft s názvem Computing Safety Index, a dále pohovoří partneři z Linky bezpečí a Horké linky, provozovaných v rámci realizace projektu Safer Internet o aktuálním stavu v oblasti škodlivého obsahu online a boje proti němu.

Oslavte spolu s námi Den bezpečnějšího internetu 2014 a pojďme společně tvořit lepší internet!

Více informací o Dni bezpečnějšího internetu a probíhající soutěži se můžete dozvědět na stránkách:

http://www.saferinternetday.cz

http://www.saferinternetday.org

 

Přečtěte si tiskovou zprávu, kterou ke Dni bezpečnějšího internetu 2014 vydalo Národní centrum bezpečnějšího internetu.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd