Jedním z poslání sdružení CZ.NIC, které spravuje českou národní doménu .CZ, je také osvěta v oblasti Internetu, internetových technologií a domén. Součástí této aktivity jsou i speciální projekty připravované přímo pro studenty a jejich pedagogy. Mezi ně již několik let patří více či méně technicky zaměřené přednášky, které můžou zájemcům o IT témata pomoci otevřít dveře do světa, který možná dobře znáte jen zvenčí. Přitom „co běží na pozadí“ může být pro leckterého zvídavého člověka ještě zajímavější.


Přednáška číslo 1: Svět domén a internetových technologií

Přibližně 100 minut dlouhá přednáška věnovaná DNS a aktuálním technologickým novinkám souvisejícím s doménovými jmény. Posluchači se z ní dozví o tom, jak funguje Internet, co je DNS nebo jak funguje. Kromě toho získají základní informace o technologii DNSSEC, protokolu IPv6, službě mojeID nebo například IDN.

Prezentace je určena pro studenty vyšších ročníků středních odborných a vyšších odborných škol a gymnázií.

Přednáška číslo 2: Příručka bezpečného pohybu na Internetu

Tato přednáška, jejímž tématem je internetová bezpečnost, trvá průměrně 90 minut. V jejich průběhu se studenti a pedagogové seznámí s výhodami vlastní internetové domény, s pravidly bezpečného přihlašování a hesel nebo s riziky nelegálního stahování. Prostor je věnovaný také sociálním sítím a jejich kladným i záporným stránkám.

Prezentace je vhodná nejen pro studenty středních odborných škol a gymnázií, ale také pro žáky posledních ročníků základních škol.

Prezentace z nabídky Akademie CZ.NIC nejsou náročné na technické vybavení. Přednášející k jejich absolvování potřebuje pouze projektor a promítací plátno nebo stěnu. Setkání je po dohodě možné absolvovat kdekoliv po celé České republice. Náklady spojené s vystoupením přednášejícího a jeho dopravou zajišťuje sdružení CZ.NIC.

Pokud vás tato lákavá nabídka zaujala, napište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvte se na podrobnostech. A kdyby vás zajímalo více, není nic snazšího, než kliknout na https://akademie.nic.cz/

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc červenec 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 26 1 2 3
week 27 4 5 6 7 8 9 10
week 28 11 12 13 14 15 16 17
week 29 18 19 20 21 22 23 24
week 30 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!