Jedním z poslání sdružení CZ.NIC, které spravuje českou národní doménu .CZ, je také osvěta v oblasti Internetu, internetových technologií a domén. Součástí této aktivity jsou i speciální projekty připravované přímo pro studenty a jejich pedagogy. Mezi ně již několik let patří více či méně technicky zaměřené přednášky, které můžou zájemcům o IT témata pomoci otevřít dveře do světa, který možná dobře znáte jen zvenčí. Přitom „co běží na pozadí“ může být pro leckterého zvídavého člověka ještě zajímavější.


Přednáška číslo 1: Svět domén a internetových technologií

Přibližně 100 minut dlouhá přednáška věnovaná DNS a aktuálním technologickým novinkám souvisejícím s doménovými jmény. Posluchači se z ní dozví o tom, jak funguje Internet, co je DNS nebo jak funguje. Kromě toho získají základní informace o technologii DNSSEC, protokolu IPv6, službě mojeID nebo například IDN.

Prezentace je určena pro studenty vyšších ročníků středních odborných a vyšších odborných škol a gymnázií.

Přednáška číslo 2: Příručka bezpečného pohybu na Internetu

Tato přednáška, jejímž tématem je internetová bezpečnost, trvá průměrně 90 minut. V jejich průběhu se studenti a pedagogové seznámí s výhodami vlastní internetové domény, s pravidly bezpečného přihlašování a hesel nebo s riziky nelegálního stahování. Prostor je věnovaný také sociálním sítím a jejich kladným i záporným stránkám.

Prezentace je vhodná nejen pro studenty středních odborných škol a gymnázií, ale také pro žáky posledních ročníků základních škol.

Prezentace z nabídky Akademie CZ.NIC nejsou náročné na technické vybavení. Přednášející k jejich absolvování potřebuje pouze projektor a promítací plátno nebo stěnu. Setkání je po dohodě možné absolvovat kdekoliv po celé České republice. Náklady spojené s vystoupením přednášejícího a jeho dopravou zajišťuje sdružení CZ.NIC.

Pokud vás tato lákavá nabídka zaujala, napište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvte se na podrobnostech. A kdyby vás zajímalo více, není nic snazšího, než kliknout na https://akademie.nic.cz/

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!